Google Yapısal Veri Kullanmak

Şimdi nereden çıktı bu ya da nedir diyebilrisiniz. Google aramalarında daha efektif harekete edebilmek ve SEO için yardımcı bir araç bu yapısal veri işi. Schema.org üzerindeki içerik şablonlarını kullanarak aramalarda daha düzgün içerik ve bilgi sunmanız sizin elinizde. Sitenizi yapılandırdıktan sonra ilerleyen günler içinde arama sonuçlarında görünen verilerinizin daha düzgün olduğunu farkedeceksiniz.

Bu yapı hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için şu google makalesini okuyabilirsiniz. Burada anlatılan mikro veriler ile sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Aşağıda vereceğim kodu kullanarak bir tıkla 🙂 sisteminize bu özelliği kazandırabilirsiniz.

Kod;

Aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasına ekleyin. Ardından berlittiğim bir alanı değiştirmeniz gerekmekte. O da yazınıza ait olan resmi nasıl ekleyeceğinizi bilemediğim için boş bıraktığım alan. Sonrasında google üzerinde bulunan bu araçtan sitenizde yazılarınızı test edebilirsiniz.

Aslında şuradaki yazım ile benzerlik gösteren bir içerik de olsa bu farklı birşey 🙂

Aşağıda belirtilen kod temanızın ve sisteminizin en önemli dosyası olan functions.php dosyasına müdahale gerektirmektedir. Bu dosya wp-content/themes/temanızınadı/ klasöründe bulunmaktadır. Dosyaya müdahale etmeden lütfen yedek alınız.

Örnek için şu an okuduğunuz yazımı kaynak göster alanına geçiş yapıp inceleyebilirsiniz. olarak arayabilirsiniz. Google Yapısal Veri Test Aracında görüntülemek için şu linke tıklayın.

Selametle.

WordPress gururla sunar.Theme: Flat by YoArts. WpAdamı Uyarlaması : Serkan Algur