Yeniden Başlamak…

Öncelikle kendime bir söz vermem gerekiyor. İş bulmak için herkesten çok çabalamak gibi. Sonrasında da bilgisayar ve internet sektöründeki yetimi nerelere aktarabilriim ya da hala site tasarımı ve bunun gibi bilgisayar işleri ile ilgili bir sektörde mi iş aramalıyım bunları da düşünmem gerekiyor. Çünkü ortalıkta o kdar çok internet sitesi tasarlayan kişiler türedi ve bunlardan o kadar çok var ki biz 1000 TL üzerinden kapıyı açınca müşteriler hemen 250 TL ücrete derme çatma site kuranlara kayıyor.

Ben aç kalmamak için uğraşırken, son bikaç yıldır yaptığım sitelere imzamı atmamış olmamın ve askerliğin vermiş olduğu zaman kaybına ve diğer birkaç şeye yanıyorum. Son bir ay süresinde çalışmıyordum ve bu arada internette takılmaya da biraz ara verdim. Başka bir sektörde iş bulmak amacıyla girişimlerimde boş durmak ve gelecek cevapları beklemekle 1 ay geçirdim. İnternet sitesi yapmamla ilgili bir iki teklif aldımsa da bunları sağlık sorunlarıı öne sürerek geri çevirdim. Çünkü tahmin edilen şey (ailemde genetik olarak olduğundan ) bende düşük şeker yada şeker olması. Fazla uyku uyuyup çabuk yoruluyorum ve tatlı birşeyler yemezsem çılgına dönüyorum. Sinirli bir hal de almaya başladım.

Bilmiyorum bütün bunlar tabiiki doktor kontrollerinden sonra tam anlamıyla netleşecek şeyler tabii. Ama bu arada benim de kendi giderlerimi karşılayabilmek için çalışmaya başlamam lazım. Bakıcaz bir çaresine bayramdan sonra. Ama bu sektör olayı çok canımı sıkıyor. Yıllardır kendimi internet sitesi tasarlama uğruna harcamışken şimdi bu işi bile kalpazanlarımız çıktığından yapamaz hale geleceğimden korkuyorum.

Neyse kafanızı fazla sıkmıyım. Hadi selametle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir