Maçın Adamı… İbrahim Üzülmez!

Maçın adamı… İbrahim Üzülmez! Nam-ı değer Deli İbrahim. Onu çoğumuz ufak yaşta -benim yaşımda olanlar için bahsediyorum- tanıdık. Rıza abilerin zamanındaydı sanırım. Sol bekin aman tanımaz, aldığı topla basan giden, hatta kendi pasını gidip alan bir futbolcu. Evet diyeceksiniz ki birkaç yazı önce ‘İsmail Köybaşı varken bu adam oynatılır mı?’ demedin mi? Evet dedim. Ama şöyle birşey vardı. 6,5 Milyon Euro (Avro) verdiğin gencecik adama şans verdiğinde iyi birşeyler yapıyorsa oynatacaksın. Tecrübe gerektiğinde tecrübeli adamını oynatacaksın… Neye bu akşam Deli İbrahim hâla birşeylerin bitmediğini ve ‘Tecrübemiz Yeter‘ diyen Cristian‘a haddini bildiren oyuncu oldu.

Yaptığı iki asist yeter diyorum, konuşmaya değer birşeyler var diyorum ve yazıyorum. Haksız olduğumu idda edenlere yorum kapısı açık, küfür etseniz de bipleyip koyarım yorumu. Yusuf’a nazaran biraz daha yaşlı bile olsa bu takımda nelerin yapılabileceğini, ruhun ortaya konulduğunda kartalın nasıl kanatlanacağını gördük. İbrahim bunu başaran isimlerden biriydi. Tello’ya verdiği şık pasta bir asist sayılsaydı Kartal’ın üçte üçünde asistleri yapan futbolcumuzdu İbrahim abi.

Maça gelince, ilk yarı bastırdık ama ortasahada kaybettiğimiz toptan dolayı biraz baskı vardı açıkçası. Ama Ferrari ve Sivok elindenİbrahim Üzülmez geleni artlarına koymayarak bu kalenin geçilmez olduğunu ve yediğimiz 6 gol ile neden en az gol yiyen takım ûnvanına sahip olduğumuzu gösterdi. Rüştü, Hakan Arıkan’ın yokluğunda gene iyi işler çıkarttı ama yükselişini kesmemek için Hakan’ın oynatılmasından yanayım. Herkes iyi olana kadar çok hata yapmıştır. Ama Hakan Arıkan hatalarını kolay tamamlayan bir grafik çiziyor.  Rüştü’ye de özverisinden dolayı teşekkürler. Tecrübesinden çok iyi faydalandı. Roberto Carlos’un pozisyonunda oldukça iyi yer tuttu. İşte bu tecrübe işidir. Korcan’ın bunları öğrenmesi gerek, o da gelecek yıllarda Hakan’dan kaleyi devralır inşallah.  Fenerbahçe baskılarına iyi karşı koyduk vesselam. Ha birkaç pozisyonda faul olabilirmiydi? Evet belki, ama maçın 3 tane hakemi var olayın peşinde, onlar evyallah değildir dediyse bize laf kalabalığı yapmak düşmez.

Neyse maç öyle böyle güzel gitti. Allah’a şükür ki yendik. Yoksa Fenerlilerin bazılarının ağzı hiç susmayacaktı. Bu arada başkana da bir sözüm var. O yardımcılarından bir tanesi ‘Beşiktaşlı olan elini cebine atar‘ dedi. Ulen hem halkın takımıyız hem de Fenerbahçe maçının bileti 650 TL. Hiç kusura bakmayın başkanım. O parayı bir ayda toplayamayan çok beşiktaşlı var. Ha bir de unutmadan. Stadı siz doldurmadınız ki siz temizleyeceksiniz…

Bugün ilk defa Mustafa Denizli’nin doğru hamlelerini ve attığımız her golden sonra sevindiğini gördüm. Sevindirici ama Ocak’tan sonra Mustafa Denizli’nin gönderilmesi taraftarlığım devam ediyor…

Neyse konu iyice saptı. İbrahim abim elinden gelenin fazlasını hem maçta 90 dakika oynayarak hem de yaptığı 2 (bence 3) asist ile yaptı. Ona gerçekten çok teşekkür ediyorum. Allah daha nice seneler sağlıklı bir yaşam ve oynama şansı versin.

Fazla cızırdamadan ben kaçayım. Selametle…