Eklenti Kullanmadan Son Yorumları Göstermek

Şurada daha önceden bahsetmiş olduğum bir kod ile son yorumları zaten getirebiliyorduk. Ama WordPress geliştikçe bu olayı eklenti kullanamdan göstermek daha da kolaylaşmış durumda. Aşağıda size vereceğim kodu temanızda istediğiniz yere, örneğin yan bileşenlerin bulunduğu sidebar.php içersine eklemeniz yeterli olacaktır. İsterseniz geliştirebilirsiniz de. Bu kod basit bir şekilde son beş yorumu lsite halinde önünüze getirecektir.

Kod

Bu kod ile birlikte temanızın içinde bulunan sidebar.php dosyasını düzenleyeceğiz. Bu temanızın ve WordPress sisteminin düzgün çalışabilmesi için gerekli olan bir dosya olduğundan, işlemden önce lütfen yedek alınız. sidebar.php wp-content/themes/temanizin-adi/ klasöründe bulunur.

Aşağıdaki kodu temanızın sidebar.php dosyasına eklediğimizi varsayıyorum. Tema klasörünüzde bulunan sidebar.php dosyasını açarak yan menü bitiminden önce, örnek olarak eğer sidebar ile başlayan bir yan bileşen alanına sahipseniz bu divin hemen altına ekleyebilirisiniz.

Önceki kodda olduğu gibi bu da gravatar desteğine sahip.
Umarım işinize yarar.
Selametle

 • Murat Son

  Gerçekten saatlerdir aradığım kodlar burdaymış. Çok çok çok teşekkür ediyorum.

 • halil

  Murata Katılıyorum cok teşekkürler. emeğinize sağlık..

 • İbrahim Külekci

  Hocam peki ben yorum içeriğini değilde yorumu yapılan içerik başlığını göstermek istiyorum bunu hangi kod ile yapabilirim?

  • İbrahim,
   $comment->comment_content olan alanı $comment->post_title olarak değiştirmen yeterli olacaktır.