İstemediğiniz Kategoriler Yazıları Anasayfada Gösterilmesin

WordPress blogunuzda bazen bütün yazıların anasayfada listelenmesi hoş bir görüntü oluşturmayabilir. Fotoğraf veya Video kategoriniz var ise bu kategoriye eklediğiniz yazıların yapısı diğer yazılardan farklı olacağı için görüntü bozukluğu yaratabilir.Bu yazımızda anlatacağımız yöntem ile kolay bir şekilde istemediğiniz kategorilere ait yazıları anasayfada gizleyebileceksiniz.Bunu aynı zamanda eklenti ile yapmak mevcut fakat 1 satır kod için eklenti kurmaya hiç gerek yok :)

Kategori İD’sini nasıl bulacağım ?

Başlangıç >> Yazılar >> Kategoriler yolunu takip ederek anasayfada yazılarının görüntülenmesini istemediğiniz kategorinin üzerine gelin ve “Düzenle” yazısına tıklayın.Daha sonra internet tarayıcınızın adres çubuğunda aşağıda kırmızı kutu içerisinde gösterilen “ID=” karşısında yazan sizin kategorinizin id’sidir.Kategori id’sini bu yöntem ile kolayca bulabilirsiniz.

İstemediğiniz Kategoriler Yazıları Anasayfada Gösterilmesin

<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>

Anasayfanızda bulunan while döngüsü yukarıdaki gibidir bu döngüde "php" kodu yani php taglarından hemen sonra ve döngüden hemen önce aşağıdaki kodu yerleştiriyoruz.

<?php
  query_posts($query_string . '&cat=-1');
if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); 
?>

Kategoriler için Güncelleme

Aynı zamanda aynı görevi aşağıdaki fonksiyon ile gerçekleştirebilirsiniz.Döngüye müdahale etmeden istediğiniz kategoriye ait yazıları bu yöntemlede kaldırabilirsiniz.

function preventHomepageTips($query) {
  if($query->is_home() && $query->is_main_query()) {
      $query-&gt;set('cat', '-40');
      }
}
add_action('pre_get_posts', 'preventHomepageTips');

İlgili Yazı – WpRecipes

İyi Bloglamalar