N’oluyor yahu?

WpFunc ve diğer sitelerim üzerine bazı kendiniz bilmezlerden ve olabilecek saldırılardan korunmak için Firewall kurmuştum. WpFunc üzerine yaklaşık oalrak 6 aydır süren Farklı IP ve ülkelerden görünen (IP yi farklı bir ülkede göstermenin binlerce yolu da var) ve bariz bir şekilde açık arayan kişi veya kişiler var. En çok ondan alıyorum uyarı mesajlarını. Kimse çıksın lan ortaya :) Bir gün şöyle bir aylığına felan bi yere gitsek, pc başında olamasak gitti site ve içindeki bilgiler. Adama demezler mi “Sen WordPress güvenli, isterseniz daha güvenli olur dedin. Hani?” diye.

Ahanda Resim bak bu yazının tam altında :)

N'oluyor yahu?Neyse işin şakası sadece yurtdışı için yayın yapmayı planladığım site olan WpFunc üzerine harbi saldırıyorlar. Allahtan Firewall çoğu injection vakasını atlatıyor. Barındırma aldığım yere de bildirdim zaten bu herifleri. Belki birşeyler çıkar.

Ha birde birşey söylemem lazım, Scribd üzerinen dün yayınladığım WordPress ipuçlarını okuyan arkadaşlara teşekkürler. Bir de abone olan üç kişiden Sunipeyk‘e de ayrıca teşekkür ederim. Takip edildiğimi ve bir şekilde katkıda bulunduğumu hissettirdi bana. Güzel birşey bu :)