Ortam Kütüphanesine ekstra filtre eklemek

Ortam Kütüphanesini ziyaret ettiğinizde üst kısımda belli başlı dosya türleri için filtreler ile karşılaşırsınız. Bunlar temel olarak resim, ses, video gibi tanımlara sahiptiler. Bu türlere göre sıralama, filtreleme ve kolay bir şekilde istediğiniz dosyalara erişmenize imkan tanır. Bu özelliği biraz daha geliştirebiliyoruz. Tabii bunu yazdığımız fonksiyonlarla sağlayabiliyoruz ancak. Aşağıda size aktaracağım fonksiyon bu işi layıkıyla yerine getirmekte.

Ortam Kütüphanesi için Kod;

Yukarıda anlattıklarımda pek bir anlam bulamayanlar aşağıdaki resime bir baksınlar. Sizin ortam kütüphaneniz de şuna benziyordur.

ortam_kutuphanesi_filtresi_normal
Biz aşağıdaki fonksiyonla o özelliklerin arasına PDF filtresi ekleyeceğiz. Şu şekilde bir durum oluşacak.
pdf_eklenmis_halde_ortam_kutuphanesi

Anlatabildiysem koda geçiyorum;

Aşağıdaki kodu temanızın içerisindeki functions.php içerisine yerleştirin. Dosyanın bir kopyasını alın, düzenlemeyi yapıp sunucuya gönderdikten sonra kütüphanesinde değişiklik yapmış olacaksınız.

Aşağıda belirtilen kod temanızın ve sisteminizin en önemli dosyası olan functions.php dosyasına müdahale gerektirmektedir. Bu dosya wp-content/themes/temanızınadı/ klasöründe bulunmaktadır. Dosyaya müdahale etmeden lütfen yedek alınız.
function ortam_filtresi_ekle( $post_mime_types ) {  
	//Filtre için ekleyeceğimiz dosya türü, PDF için application/pdf .
    $post_mime_types['application/pdf'] = array( __( 'PDFler' ), __( 'PDFleri Yönet' ), _n_noop( 'PDF <span class="count">(%s)</span>', 'PDF <span class="count">(%s)</span>' ) );  
	
    return $post_mime_types;  
}  
add_filter( 'post_mime_types', 'ortam_filtresi_ekle' );  

Selametle

Comments are closed.