WordPress Üst Menüsüyle oynamak…

Geçen gün ihtiyacım oldu, kurduğum bir sitede yönetici alanındaki üst menü (admin bar) alanından yorumları ve WordPress logosunun olduğu menüyü müşteriye göstermek istemedim. Çünkü ihtiyacı olacak yerler değildi ve kafasının paneldeki diğer şeylerle karışmasını istemedim. Aşağıdaki ufak fonksiyonu kullanarak siz de bu alanı düzenleyebilir, müdahale edebilirsiniz.

Temanızın functions.php dosyasına aşağıdaki kodu eklerseniz, yönetici yetkisine sahip olmayan (Editör, İçerik Sağlayıcısı, Abone vs.) kullanıcılar yukarıda bulunan menüyü sizden farklı görecekler.

Kod

Aşağıdaki tüm kodlar temanızın functions.php dosyasında değişiklik yapılmasını gerektirmektedir. Bu dosya wp-content/themes/temanizin-adi/ yolunda bulunur. Lütfen bu dosyanın yedeğini alarak kodları uygulayınız

Ya Diğer alanlardaki Üst Menüler

Yeri gelmişken çokça aranan bir mevzu olan WordPress Üst Menüsü Kaldırmak konusuna da değineyim. Yoast’ın paylaşmış olduğu bir fonksiyonu sizlerle paylaşayım. Bu kodu da temanızın functions.php dosyasının içine atmanız yeterli olacak. Sizin haricinizde profil alanında ve diğer kullanıcılarda bar görünmeyecek..

Yoast Kaynak : How to disable the WordPress Admin Bar • Yoast

Hadi Selametle