En Sonunda… AÖF Kayıt Derdi bitti…

Yahu ne menem birşeymiş Açık Öğretim Fakültesine Kaydolmak :D Bu sabah saat 10 gibi uyandığımda ‘bir brş dakika daha uyuyayım’ felsefesiyle terkar uykunun şefkatli kollarına kendimi bıraktım ve uyandığımda saat 10:30 olmuştu. Kalkıp geçen gün İpsala’ya gidip aldığım diplomamı, gerekli tüm evraklarla beraber alarak önce yazıcı çıktısı almak için kırtasiyeye (evet evde yazıcım yok), ordan da notere ve diğer gerekli yerlere giderek kayıt işlemi için Aksaray’a doğru yola çıktım.

Hala kaydını yaptırmamış olan veya gidecek olan varsa kayıt bürosu Haseki hastahanesinin olduğu sokaktan girince, sokak bitimine müteakip soldaki cadde üzerinde sağdan üçüncü sokakta. Zaten orda peşinizi bırakmayan AÖF öğretim destek kurumlarının elemanlarından olayı çakozlarsınız. Allahım neydi o öyle. Broşürler, kitapçıklar ve çanta bile teklif eden vardı. Ardından tabii ben hemen daldım kayıt alanına ve işlemlerimi yaptırmak için kolları sıvadım.

10 dakika gibi kısa bir sürede tüm işlemlerimi hallettim ve kitap denen o 30 kiloluk şeyleri aldığım anda herşeyin tamam olduğunu kontrol etmek isterken, ünlülerin peşinden koşan paparazziler gibi tepeme üşüşen o eğitim kurumlarının elemanlarını görünce (kaçan kovalanır olayı) -kaçıyorum peşimden gelmeyin!- diye isyankar bir sözcükler topuklara kuvvet kaçtım. Şimdi biraz eniştemin ofiste soluklanıyorum. Sonra gizli gizli eve doğru yola çıkıcam. Belli mi olur gene peşime düşerler :)

Hadi Selametle…

Yazı biterken biten şarkı: Dinlemiyorum ki :P