Genel Bigilendirme…

Hakkımda kategorisine uzun süre sonra girdiğim ilk yazı olacak herhalde. Geçtiğimiz hafta içerisinde Perşembe gününden Cumartesi gününe kadar olan İstanbul TV Forum ve Fuarı (iTVF) sebebiyle başlamış olduğum Codex dökümanı yazılarıma ara vermek zorunda kaldım. Zamanlanmış yazı olarak da giremediğim için benim için öngörülmemiş bir durum oluştu. Gerçi Fuar yorgunluğundan o yazıları da nazıl yazıp zamanladığım konusunda büyük soru işaretlerine sahibim :)

Bu hafta itibariyle vakit buldukça size anlatımlarıma devam edeceğim. WordPress konusunda, yani uzman olmak istediğiniz konuda sizlere yardımcı olmak istiyorum. Bu piyasada bulunan ve işini düzgün şekilde yapmaya çalışan bazı arkadaşların önünü açmak konusunda kendimi sorumlu hissediyorum. Umarım siz de bu yazıları okurken en azından kafanızda cisimlenen şeyi mutlulukla karşılıyorsunuzdur.

WordPress karşılaşabileceğiniz tüm sistemler gibi geliştirilebilir, düzenlenebilir ve yeni şeyler katılabilir bir durumda sizleri bekliyor. Aklınıza gelen herşeyi deneyin. Daha önce biri yapmış bile olsa, sizin katabileceğiniz farklı bir özellik o eklentiye, temaya ve dolayısıyla WordPress sistemine katkıda bulunmuş olacak.

Uzun lafın kısası, WordPress hakkında yaptığınız her yeni şey, her düzenleme, kendinize yaptığınız kadar sisteme de katkı sağlar. Çok kişi sitede bulunan WordPress için eklenti yazmak yazılarımla eklenti yazmış. Ne mutlu bana. Ne Mutlu onlara…

Neyse “bu kadar ajitasyon yaptığın yeter” diyen arkadaşların sözcüklerini sol kulağımda hissediyorum ve bana mail atan, soru soran, yardım isteyen arkadaşlara bu hafta içinde cevaplarını yollayacağımı da bildirerek yazımı sonlandırıyorum. Ve tabii diğer paylaşımlarıma da devam edeceğim.

Code is Poetry…

Comments are closed.