Hazır başlamışken…

Bayram sonrası başladık yine çalışmaya. Tatil olarak kayıtlara geçen, bayram arefesinden Pazartesi gününe kadar olan tatil çok uzun, uğraşlı, benim için tatil olmak sıralamasında gerilerde kalabilecek bir şekilde geçti. Çok da kötü değildi ama yine de istediğim gibi olmadı işte.

Geçen haftasonu twitterden yazdım WordPress eklentisi yazısının (yazı dizisinin) yenisini yayınlayacağımı. Üzerinde çalışmalarım devam etse de sanırım istediğim gibi bir yazı olacak ve böylelikle çok ama çok basit bir eklentinin nasıl yazılacağını siz okurlarıma anlatmış olacağım.

Bunun ardından tabii ki bu eklentiyi WordPress eklenti deposuna kaydetmek hakkında yazı (veya video -ki Camtasia sorun çıkartmazsa) gelecek. Böylelikle yazı dizisi tamamlanmış olacak. Umarım eğitici bir içerik olarak sisteme dahil olacaktır.

Hazır başlamışken Auto Attachments’in yeni versiyonu hakkında geliştirmelere de başladım. Bazı sıkıntılar kafamda yer etse de bir şekilde aşıyoruz sorunları. Sitemden yeni versiyondaki gelişmeleri duyuracağım. Aslında daha önceden yapacaklarımı yazdığım bir listem vardı ama nereye koyduğumu unuttum. Çok istenen kısakod ve tinymce ekleme özelliklerini bir iki versiyon güncellemesi içerisinde eklemeyeceğimi/ekleyemeyeceğimi üzülerek bildirmek isterim. Nedeni ise kodlar içinde çıkmaza sokuyor olması. Çözüm hala aklıma gelmemiş durumda yani. Buluruz ona da bir çözüm.

Bu arada WPdestek siteninin Forumunda Yönetici oldum. Sanırım geliştirmeleri de Tufan TUNÇ ile birlikte yapacağız. Eğer başarabilirsek WPDestek Forum Temasının yeni versiyonu daha güzel ve düzenli hale gelecek. Hatta çok sevindirici bir sürpriz de olacak. Her süprizin ardında yatan acı çabaları görmezlikten geliyorum şu anda. Ve evet güzel bir sürpriz olacak :D

Ayrıca Tufan (bilgisayarını düzeltirse) sitemde yazmaya başlayacak. İlk olarak jQuery için yazılarının olacağını konuşmuştuk. Bakalım, ben de takipteyim :)

Takipte kalmanız umuduyla
Selametle