Neden Hayır?

Şimdi başlığı görünce “aha bi evetçi” daha diyeceksiniz ama başlık bir yanıltmaca :). Bugün başıma gelen bi olay iyice sinirimi ve kafamı attırdı. Şalterler patlak verdi anlayacağınız. Bu konuda, özellikle siyaset konusuna girmeyi hiç sevmem ama şöyle bir durum oldu bugün.

İşten dönüyordum saat 19:55-20:05 arası bir saat. Hatta daha akşam ezanı okunmamış, İstanbul iftar yapmamıştı. Oruç tutarken sıkıntı yaşadığımdan (baş ağrısı vb.) tutmuyorum. Gaziosmanpaşa meydanına girdim yürüyorum. Elimde sigaram var. Birine çarpmayayım diye sigarayı vücudumu perde ederek gizledim. Amacım kimseyi yakamamak yani.Nadasa bıraktığım sakallarım da biraz olsun uzamışlar.

Derken AKP aracından broşür dağıtan araçlardan birinden bir kişi bana yaklaşmaya başladı. Sigaram elimde ve arkamda, sol kulağımda da küpem var ama adama sağ yandan yaklaşıyorum küpemi falan görmedi. Sonra ben sigaramdan bir fırt çekmek için elimi görünür hale getirdim o sırada bir arkadaşı gördüm ve selam vermek için kafamı ona doğru çevirdim. Bir yandan da broşürcü adamı kesiyorum. Benim elimde sigarayı görünce bir anda yüz ifadesi değişti, sanki bana küfreder gibi bakarken bir de küpemi gördü, yüzü daha da buruştu. Olduğu gibi araca geri döndü.

Olay bu. Bu mudur şimdi iktidar partisinin adamları. Ey broşürcü sana sesleniyorum. İçinden bana ne dediysen bin katını Allah’ta sana versin. Bana gelsen broşür vermeye çalışsan ya da bana neden evet demeliymişim anlatsan ne olacak? Elimde sigaram, kulağımda küpem olunca dindar olmadığım veya din kurallarına uymayıp din dışı birimi olduğumu düşündün? Bunları düşündüysen hakkımda gıybet yaptın ve sanırım kul hakkı aldın üstüne. Sen düşün bundan sonrası. Allah Seni affetsin…

Neden hayır diyeceğime gelince değişecek anayasayı dikkatli olmasa da okudum. Değişmesini ben de istemiyorum. Ve iktidar yanlılarının insanlara bakış açılarını gördüğümde de daha bir perçinledim düşüncemi.

Ey İktidar Partisi yandaşlları. Şunu unutmayın ki; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderi olduğu Kurtuluş Savaşını Kazanamamış olsaydı bugün adımız, Tony, Coni, vb. olacak ve siz şimdi İmamlık hayali kurarken o zaman Rahip olmak için savaşacaktınız. Bunu Aklınızdan sakın çıkarmayın… Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

Ha Bu arada AKP ye bir şarkı itaf etmek istiyorum. Tarkan’dan Acımıyacak Size gelsin…

Selametle