Let Me Google That For You!

Goole dan yeni bir hizmet :)

LetMeGoogleThatForYou ! Arkadaşlarınızın size birşeyi -Googleda arayarak- bulabileceklerken  Size sormalarından bıktınız mı? Yoksa benim gibi direkt link bile verseniz MSN programı üzerinden linke tıkladıklarında msn kilitlenmesi yüzünden binlerce link mi yolluyorsunuz? Ve bıktınız ise google bunu onlara anlatabilecek bir sistem kurmuş. Daha doğrusu bu bir coder arkadaşın düşüncesi olarak başlamış ve bunu bir öğle yemeğinde gerçek yapabileceklerini görmüşler ve böylece  güzel bir sisteme dönüştürmüş :)

Bu sitem sayesinde arakaşlarınıza “bunu sen de yapabilirsin, aramız neden bozulsun” diyorsunuz nazikçe :) Aslında site ingilizce olarak başladığında tam olarak bunu söylüyordu ancak Türkçe ye çevrilince de “bunu yapmak bu kadar zor mu?” diye soruyor linki gönderdiğiniz kişiye. Hem güzel bir özellik de eklenmiş şimdi sistememe :) Linkleri gizleyen TinyURL sisteminden de yaralanabilyorsunuz. :)

Şimdi gelelim biz arkadaş sorularından bıkan kişilerin kullanımı nasıl yapacağınıza :) Yukarıda verdiğim linki kullanarak siteye girin :) Sonra arama sekmesine bir şeyler -ya da arakdaşlarınızın sorduğu şeyi- yazın ve Google’da Ara butonuna basın. O size bir link olşturacak ve altta Kelimeleri yazın ve butonlardan birine basın alanında görünecek :) Linkin üzerine gelince TinyURL seçeneği çıkıyor ortaya ve isterseniz linki gizleyebiliyorsunuz :) Bence en akıllıcası da bu olur.

Sonra bu linki direkt arakdaşınıza yollayın :) Size bir daha böyle sorularla gelmeyecektir :) İsterseniz aşağıda benim bi arkadaşım için hazırladığım linki izleyerek neler olduğunu görün :)

Link : http://tinyurl.com/6ea2cb

Hadi Hayırlı Kullanımlar :D