Twitterden Friendfeed e post göndermek

Şimdi başlık tam olarak tanımlama yapmıyor olabilir. Friendfeed ‘in twitter girişlerini aldığı servisinde bir sıkıntı var. Onu aşabilmek adına ufak bir çalışma yaptım sizlere onu aktaracağım. Uzun süredir benim tweetlerim friendfeed e düşmüyordu. Bu durumda olan birçok arkadaşım var. Blog tarzında RSS olarak eklersek nası olur diye bir iki girişimde bulundum. Uzun olmayan araştırmalarım sonunda RSS özelliğinin twitter tarafından tam olarak kapatılmadığını öğrendim. Yeni tasarımda RSS alabilmek için ilgili bir buton veya link çıkmıyordu çünkü karşıma.

Neyse. Öncelikle hepimiz screen name olarak bildiğimiz nickimizle kullandığımız için twitteri bununla alakalı bir problem vardı. RSS bilgilerini bu isimle alamadım ben. Bunun için öncelikle twitter kullanıcı ID sini bilmeniz gerekmekte. Şu adresteki siteden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aldığınız idnizi aşağıdaki kod kutusunda bulunan link içerisinde “kullanici_idniz” olarak belirttiğim alanın yerine yerleştirin ve tarayıcınızda açın. TA DA! rss olarak görünüyor :)

http://twitter.com/statuses/user_timeline/kullanici_idniz.rss

Bunu friendfeed içinde Custom RSS olarak ekleyin. Biliyorum biraz geç düşecek ama şu anda bulabildiğim en iyi çözüm bu :)

Twitterden Friendfeed e post göndermek

Hadi selametle