Flash Oyunlar Oynansın…

sun-oyun-fun-oyun-kaisercrazycom-flash
Geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğumuz oyunlar ile alakalı makalemize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Makalemizde flash oyunların ve genel oyunların çocukların hayal dünyası için ne kadar önemli olduğundan bahsetmiş ve bir kaç kategori önerisinde bulunmuştuk. Bu makalemizde ise farklı kategorilere değineceğiz. Bunlardan bir tanesi daha çok bayan oyunculara yönelik olan giysi giydirme oyunları. Hemen her yaştan bayan tarafından sevilerek oynanılan bu oyun sadece çocuklar için değil yetişkinler için de hem bilgi hem eğlence kaynağı.

Yine çocuk oyuncuların hayal dünyasına olumlu etki eden bu kategori, yetişkin bayan oyuncular içinde büyük bir eğlence kaynağı. Özellikle de modayı takip eden bayanlar giysi giydirme oyunları ile kendi tasarımlarını yaratıp, sosyal ağlarında paylaşarak dostlarına ne kadar zevkli olduklarını gösterebiliyorlar tabi işin eğlencesi de cabası. Bir diğer kategorimiz yine çok tutulan kategorilerden ameliyat oyunları kategorisi. Bu kategorinin de öğretici yanları oldukça fazla. Doktorların kritik iş yaşantısını anlamada oldukça etkili olan bu kategoride ki oyunlar adından da anlaşılacağı gibi ameliyatlara dayalı. Örneğin oyun içerisinde bir kalp ameliyatı yapabiliyorsunuz. Neşter ile hastanın gögsünü açıyor, gögüs kafesini kesiyor ve kalbine ulaşabiliyorsunuz. Oyun içerisinde bulunan çeşitli araçlar sayesinde hastanın durumunu gözleyebiliyorsunuz. Tabi bu ameliyat sırasında çok fazla oyalanmamanız gerekiyor. Eğer çok fazla zaman harcarsanız hastanızı kaybedebilirsiniz.

Son olarak strateji oyunları kategorisine de kısaca değinelim. Meşhur Age of Empires oyununu bir çoğumuz biliriz. Bu oyun dünyanın en eski ve en kaliteli strateji oyunlarından bir tanesi. Bu oyunu örnek alarak oluşturulmuş bir çok flash oyun mevcut. Yine strateji oyunları çocukların gelişiminde etkili rol oynuyor, kimi oyunda tarihi kişilikleri tanırken, bazı oyunlarda da nerede hangi hamleyi yapacaklarını kavrayabiliyorlar. Oyundan alınan eğlencede tabiki bambaşka. Oyun editörlerimiz, giysi giydirme, ameliyat ve strateji oyunlarını siz ve çocuklarınız için öneriyor. İyi eğlenceler.