Ali Kuçik Gerçeği…

Dün gece oynanan GaziAntep maçı takımın nasıl bir oyun yapısında olmasını veya “olmadığını” göstermiş bulunmakta. Bazı kesimlerce sezon başı performansından çok uzak olduğu ve çok hatalar yapıldığını düşünen kişilerin aksine bence şu anda üç kulvarda yarış içinde bulunan Beşiktaş’ımızın doğru yolda ilerlemek için çaba gösterdiğini düşünüyorum. Evet ister kondisyoner hatası, ister futbolcuların özel yaşamındaki dikkatsizlikleri olsun sakatlıklar kötü de osla geçmeyecek şeyler değil. Ama şu an sıkıntı yaratıyor. Ve Tabata gibi haybeye para verilmiş oyuncuların varlığı da büyük sıkıntıdır.

Quaresma’ ya yapılan faulleri gördünüz mü? O fauller bana yapılsa, o tekmeleri ben yesem sanırım kırmızı kartı dün akşam daha ilk yarıda görmüştüm. Bu sadece Q7 faulleriyle kalan birşey değil elbette. Bütün takım tekmelerden nasibini alıyor. Gaziantep maçında oyuncuların yaptığı faullerin yarısına dikkat edin. Dirsekler, topuklara vurulan tekmeler, boyun noktasına kalkan ayaklar. Allah aşkına hepiniz futbolcusunuz, bu kadar sert olunur mu yahu?

Sonra şöyle birşey de var. Hani diyoruz ya ‘Avrupa futbolu’. Avrupada çalınmayacak faullere isyan edip kart beklerken, yaptığınız kural dışı hareketlerde kartı yiyince de öyle itiraz etmeyin arkadaş.

Neyse dün akşam eksik kadroyla 1 puana asılmış olsak ta, aslında 3 puan alacakken yapılan hatadan yediğimiz gole yanmaktayım. Bu konuyu yazarsam baya uzun bir yazı okuturum size. Sitem de etmek istemiyorum takıma… Neyse.

Ali Kuçik. Bu çocuğa dikkat edin. Hem kanatta oynayabilen, hem forvet hattı için güzel şeyler yapabilecek bir kardeşimiz. Yeter ki abileri elinden tutup güzel işler yapabileceğini ona hissettirsinler. Dün geceki maçta yaptıkları acemliğini üstünden atması gerektiğini gösteriyor. Güzel bir gol attı. Fırsatçılık derseniz, evet yerine oturması gereken taşlardan biri. Herşeyi bir anda yapmasını bekleyemezsiniz. Arda nasıl yetişti. Ersan Gülüm bir anda defansın göbeğine oturmadı, Cenk bir günde kaleyi almadı Hakan ve Rüştü’nün elinden. Hepsi belli bir zaman ve gördüğü destek ile oldu. Ersan defansta abileri yokken “ben varım merak etmeyin” diye ortaya attı kendini. Kaya gibi durdu. Cenk bir hazırlık maçında ortaya koydu kendini. Üstüne de ekleyerek devam etti. Şimdi Beşiktaşımızın en büyük korkusu olan kaleci sorununa bir su serpti. İnşallah böyle de devam eder.

Ali Kuçik. Göstermeye başladı işte kendini. Hem kanat, hem forvet. Bobo sakatken ve bu yönetim, taraftar her ne kadar gönderilmesini istemese de bir iki senedir yaptığı çirkef kampanyalarla gönderiyor işte. Gitme be Bobo. Ali senin yerini alır almasına ama sen bir başkasın. Taraftarın gönlüne işlenen nakış gibisin. Çıkmazsın.

Ben futbolu pek oynayamam. Ama futbolu dışardan iyi okuduğuma inanıyorum. Onun için Ali’ ye benden bir abi tavsiyesi. Abilerine yapış. Çok şey öğrenebileceğin Nobre, Holosko, Bobo, Q7, Guti, Ernst, Ekrem ve daha buraya adını yazmadığım birçok abin var. Onlardan öğren herşeyi. Gutiye sor ara pasını, Q7 den süper ortaları öğren, Bobo ve Nobre den şutların hızını, kafa vurmanın inceliklerini, Ekrem ve İbrahim Üzülmezden kanattaki hakimiyeti öğren. Öğren Ali. Daha alacağın çok yol, atacağın çok gol var. Rastgele Ali!

Selametle