Gol için can çekişmek

Bu gece daha az önce biten Konyaspor maçı üstüne bazı kritiklerim var. Bunları yazmak istedim. Maç içinde bariz gol şanslarımız olmasına rağmen sanırım yanlış oyun kurgusundan neredeyse yeniliyorduk. Evet bütün sezon boyunca da bu vardı, çok da hatalıydı ama belli ki oyuncular bu konu üzerinde iyice düşünüp tartışmalı. Bu olaylar İbrahim Üzülmez’ in gönderilmesiyle başladı. Sol kanat için tam olarak yetiştirilememiş olan İsmail Köybaşı biçilmiş kaftan değil. Ama bir de öyle bir durum var ki dillere destan bile olabilir. Şudur ki; Bütün sezon boyunca neredeyse Defansın sağ kanadında oynamaya alışmış Hilbert’in kesilmesi nedir arkadaş? Anlıyorum yerliler kullanarak yabancılar için yer açılıyor ama bugün 5 yabancı ile sahadaydı Beşiktaş.

Beşiktaş ilk 11 25.04.2011
Beşiktaş ilk 11 25.04.2011

Aşağıda ntvspor.net sitesinden aldığım iki adet grafiği ekleyeceğim zaten. Bence Ekrem Dağ sakatlıktan sonra eski formuna ulaşamadı, ulaşamaz. Avusturya milli takımı ile iki düzgün maç oynadı o kadar. Ama Erhan Güven, özellikle de Hilbert varken Ekrem oynatılmamalıydı. Oynadığı son iki maçta da onun tarafından gelen akınlarda gol yedik. Bir kere takımda boy sıkıntısı var. En kısa defans neredeyse bizde. Hilbert oynatılmalıydı bugün.

Bir de kenarda oturtulan Guti meselesi var. Ernst sakatlandığı vakit Guti girmeliydi. Zaten forvetler sakat. Nobre eskisi gibi değil. En azından Guti’ nin paylaşacağı toplarla sonuca gidilebilirdi. Her ne kadar bunu yazmayı istemesem de yazmak zorundayım. Nihat’ ta ilk 11 de başlayabilirdi bugün. Evet önümüzde 30 Nisanda oynanacak Galatasaray maçı var ama ona da en az 5 gün var. Ve tabii belalımız İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle oynanacak kupa finalimiz var. Ama bugünkü alınan beraberlik için hiçbir suretle bu iki maç öne sürülemez.

Gerekli düzenlemelerin yapılması lazım. Guti gidecekse gider. Buna kimse karışamaz ama gidecek diye de oynatmamak olmaz. Adam dünya yıldızı!

Bu arada böyle giderse bu form eksikliği ve düşüklüğüyle kupa maçı da tırt. Benden söylemesi.

Son olarak Emre İncemollaoğlu’ na  Allah’tan rahmet ailesine başsağılı ve sabırlar dilerim. Allah mekanını cennet eylesin.