Hocam Na’ptın Sen Ya!

Konumuz Beşiktaş… Mustafa hocanın yaptıkları/yapamadıkları aslında… Bu günkü Cincon-Beşiktaş Maçında bir kere daha kahroldum aslında olmayan sistemle oynamaya çalışan Beşiktaş’ıma… Yahu Forvetsiz derbiye çıkılır mı hiç hocam? Luis Aragones misin hocam? Persapolis Değil bu takım! Manchester United, Wolfsburg ve CSK Moskava ile Şampiyonlar liginde çekişecek bir takımın başındasın yahu! Ben bu maç sonrası istifanı beklerdim şahsen. Neden mi? Bir kere Forvette Pivotluğun kitabını yazan, hava toplarının lideri olan Nobre’yi TÜRK statüsünde oynamasına rağmen yedek tutuyorsun. Nihat gibi hâla hazır olmayan, Milli takım kampında sakatlanmış bir oyuncuyu sahaya Forvet gibi sürüyorsun. Yapma Allah Aşkına!

FM oynarken bile Nihat’ı almıyorum ben takıma. Sonra Holosko gibi hızlı bir oyuncuyu oynatmıyorsun. Keza Bôbo yedek soyunuyor. Defansının ağır olduğunu bildiğimiz Galatasaray önünde ‘KISALAR’ takımını sahaya sürüyorsun. Ne yapıyorsun hocam? 4 haftadır kalende harikalar yaratmasa da çok iyi bir performans gösteren, yan toplarda çıkmaya da alışmış olan Hakan Arıkan gibi bir kaleciyi yedek soyundurup, küfür ettiği için 3 maç ceza alan ve Uzaktan gelen topları görmeyen bir Rüştüyü 11 de oynatıyorsun. Hem de bu kalecin sakatlıktan yeni çıkmış!

Yusuf’u 90 dakika oynatıyorsun(!) bu oyuncu kaç yaşında? 35. Hocam takımın kondisyonu çok iyi olabilir ama Yusuf 30. dakikadan sonra neler yapabild? Hem defansif yönü olmayan bu oyuncuya Mustafa Sarp gibi bir oyuncuyu tutması için korner atışında nasıl görevlendiriyorsun?

Tamam hadi diyelim şu ithimalden de söz etmiş olalım, sonra küfür yemeyeyim. Salı günü Manchester maçı var diye bu saydığım üç oyuncuyu yedek soyundurdun, Rüştü de kaleye sakatlık sonrası alışsın diye koydun. Ama ben bundan önceki haftalarda kazanılmış en az 9 puan göremiyorum. Bu ne şerbet, ne lahana turşusu? Hocam 6 puanı zor almışız biz sen ne yapıyorsun?

Buradan Çarşı grubu camiamıza da sesleniyorum. Biz gene susacak mıyız? Ya da sayın Yıldırım Demirören Başkanıma burdan soruyorum. Tabata ya 8 Milyon € gibi bir fiyat ödedik ama pek bir iş yapacak mı? Dos Santos bize toplam maaliyet olarak 6.5 Milyon €  a gelecekken bu transfere 8 Milyon € gerekli miydi? Ve Mustafa Denizli’yi Şampiyonlar Liginde sıfır çektikten sonra mı göndereceksiniz?

Şu an çok sinirliyim. Bu yazıyı yazmak konusunda bile on kere düşündüm. Çok Aşırıya gittiysem lütfen yorumlarınızda belirtiniz. Haydi selametle…

Yazı biterken biten şarkı: Rammstein – Feuer Frei