Auto Files mini bir Auto Attachments...

Auto Files mini bir Auto Attachments…


Notice: Undefined index: short_description in /home/u989750086/domains/wpadami.com/public_html/wp-content/plugins/s-fonks/s-fonks.php on line 241

Auto Attachments eklentisi projesini sonlandırdığımı şuradaki yazıda size aktarmıştım. WordPress 3.9 ile gelen Ses dosyalarının kısa koda bağlanması, galerideki geliştirmeler ve video dosyalarının bir çalma listesi haline getirilebilmesi gibi ana pakete eklenen özellikler eklentiye olan ihtiyacı bir nebze bitirmişti. Ama halen yazılara eklenen indirilebilir dosyalar için bir destek bulunmamakta. Onun için mini bir auto attachments eklentisi olan Auto Files ile karşınızdayım. Eklentin yaptığı şey yazılarınıza eklemiş olduğunuz rar, docx, pdf gibi dosyaları yazı sonuna eklemek.

Eklentinin bir yönetim paneli yok şimdilik. Yukarıda ne anlattıysam sadece onu yapıyor. Yani daha önceden Auto Attachments kullanan arkadaşların ekledikleri dosyalar konusunda sıkıntı yaşamamaları için yazdığım bir eklenti. Geliştirmeler olacaktır tabii ki, ancak şu anki özelliklerini geliştirmem için biraz zamana ihtiyacım var.

Auto Files Özellikleri

 • Yazılara eklenmiş olan dosyaları yazı sonuna eklemesi
 • Dosyaları gösterirken font haline getirilmiş ikonlar kullanıyor
 • Cep telefonu uyumlu bir grid yapsında gösterim sağlıyor.
 • Oldukça ufak bir paket boyutuna sahip

Eklentiyi geliştirirken daha önce Auto Attachments kullanıcılarının benden istediği birşeyi daha yapacağım. Dosyaların yanına, kenarına bir yerine sayaç ekleyeceğim. Her dosyanın kendine ait bir sayacı olacak ve indirilme sayısını gösterecek.

Şimdilik aktarabileceklerim bu kadar. Kullanıp hatalarım varsa lütfen yorum ile ya da iletişim kısmından mail yolu ile bana ulaştırınız.
Selametle

Auto Files v.0.8

Eklenti Adı Auto Files
Güncel Versiyon 0.8
Eklenti Yazarı Serkan Algur
Min. WP Versiyonu 3.6
Maks. Uyumluluk 4.1.40
Son Güncelleme 2015-01-31 6:15pm GMT
Toplam İndirilme 5,270
Açıklama
WordPress Veritabanı WordPress.org Üzerinde Görüntüle
 

8 thoughts on “Auto Files mini bir Auto Attachments…”

 1. Serkan Bey Çok teşekkür ederim eklenti için herhangi bir uyumsuzluk şimdilik görünmüyor, eklenti tam ihtiyaçlarımızı karşılıyor kolay gelsin

 2. Merhaba 0.2 sürümünü kullanıyorum normalde sorun yoktu ama şuan ortam ekle dediğimde ve sayfayı yayınladığımda cıkmıyor dosyalar neden olabilir

  1. Ozan bey,

   0.2 eklentisiyle birlikte yazılarda gösterme ve göstermeme opsiyonu geldi metabox olarak. Sağ üst kısımda metabox gördüğünüzden ve bunun göster (evet) olarak seçili olduğundan emin misiniz?

  1. Serkan bey güncelleme yaptım ve düzeldi çok tesekkurler hassasiyetiniz için. Sayacı yine ekleyemediniz sanırım :) bir sonraki sürümü merakla bekleyeceğim

 3. serkan bey merhaba, tema değişince mi oldu bilmiyorum ama eski dosyalardaki tr karakterler sorun yapmaya başladı. eski dosyalar tıklandıgında not found diyor. uploads klasöründe de dosya isimleri garip garip olmuş. Çözümü var mı acaba?

  Bir de eklediğimiz dosyayı nasıl deaktif edebiliriz.

Comments are closed.