Google +1 Butonu Eklemek

Google +1 butonunu sitelere eklenebilmesi için geliştridiği kodu ve bunun özelliklerini duyurdu geçenlerde. Sitenize eklemek için gerekli ayarlamaları yapabileceğiniz ve aşağıda size belirteceğim kodu kullanabileceğiniz adres şurada. Buradan kendinize ait konfigurasyonu yapabilirsiniz. Ben size Daha önceden yayınlamış olduğum Paylaş, Beğen, Gönder ve dahası yazımda bahsettiğim paylaşım alanına bir ekleme olarak paylaşacağım kodu. İsterseniz bu kodu sitenizin herhangi bir yerine de ekleyebilrisiniz tabii.

İşte Kod;

Bu kod ile beraber sitenizin teması içinde bulunan functions.php dosyasını düzenleyeceksiniz. Bu dosya sizin temanız için önemli olduğundan lütfen işlemlere başlamadan dosyanızın yedeğini alınız. Dosyanız /wp-content/themes/sizin-temaniz/ içinde yer almaktadır.
<script type="text/javascript" src="http://apis.google.com/js/plusone.js">// < ![CDATA[
{lang: "tr"}
// ]]></script>

Bu kodu sitenizin herhangi bir yerine ekleyebilirsiniz. Ancak fonksiyon olarak sitemde yayınladığım paylaş alanını kullanıyorsanız kodun içinde twitter paylaş butonu öncesine veya sonrasına ekleyebilirsiniz.

Şayet bir fonksiyon olarak yazının hemen bitiminde tek başına durmasını istiyorsanız size şöyle bir fonksiyon gösterebilirim.

//Google +1 Butonu Fonksiyonu
//Yazıdan Sonra Göster
add_filter('the_content', googleartibir);
function googleartibir($content) {
//Boyutu Değiştirilebilir Olsun
$size = "medium"; //small, tall, standart, medium olabilir. Elle Değiştirmelisiniz.
//Eğer Tekil Yazı Sayfası ise Göster
if(is_single()) {
$content .= $buttong = '<script type="text/javascript" src="http://apis.google.com/js/plusone.js">// < ![CDATA[
{lang: "tr"}
// ]]></script>';
}
return $content ;
}
//Google +1 Fonksiyonu

Umarım Yardımcı Olabilmişimdir :)

Hadi Selametle