Google+ Meta Etiketlerini Eklemek

Son birkaç yıllık süreçte patlayan sosyal medya paylaşımı olayları tabii ki içeriklerini insanlarla paylaşmak isteyenleri de etkiledi. Facebook, Twitter, Google+ bunlardan sadece üçü. Ama bu üç büyük ve etkili sosyal medya için yazılan paylaşım butonları, gelişen sistemlerle içeriklerin düzgün paylaşılmasını, içeriğin durumunu ve tipini belirtme zorunluluğu getirdi. Bunları belirtebilmek için de meta etkietlerinden yararlanıyoruz. Aşağıya ekleyeceğim kod Google+ butonunu etkin halde kullanmanıza yarayan bir fonksiyon barındırmakta. Referans olarak aldığım yazıyı en alta ekliyorum.

İşte Kod;

Bu kod temanızın functions.php dosyasını düzenlenmesini gerektirmektedir. functions.php wp-content/themes/tema-adı/ klasörünün içerisinde bulunur. Lütfen düzenlemeyi yapmadan önce yedek alınız

Aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasının en alt satırında bulunan ?> etiketinden önce ekleyiniz.

Yukarıdaki kod sadece tekil yazı sayfalarında head alanına Google+ butonu için gerekli kodları ekliyor. Yaptığı işlem yazı başlığınızı, içeriğinizin özetini ve var ise küçük resim (thumbnail) meta etiketlerini atıyor ve bu paylaşım sırasında içeriğin düzgün bir şekilde çekilmesini sağlıyor.

Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Referans : Adding Google+ Meta Tags in WordPress - bavotasan.com

Selametle