Auto Attachments 0.6!

Evet uzun süredir çalışmalarını gizlilikle ve titizlik abidesi olarak sürdürdüğüm yeni versiyon ile karşınızdayım. Heyecan verici, çünkü kendi sınırlarımı zorluyorum artık. İstediğim gibi bir eklenti olma yolunda ilerliyor. Ve sizlerin kullanımı, bildirimleri, düşünceleri ve istekleriyle daha da iyi oluyor. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum. 8000 indirmeye yaklaştığını düşünürsek güzel bir iş yaptığım fikrindeyim. Umarım aynı düşünceleri paylaşıyoruzdur.

Bu güncelleme ne içeriyor?

Eklentide oldukça kesin kararlar verdim. Timthumb kaldırıldı. Hem güvenlik, hem de bazı sitelerde (özellikle chmod ve çoklu site sorunları) ile boğuşmaktan sıkılmıştım. Onun yerinde daha önce sizlerle şuradaki yazımda paylaştığım WordPress Image Crop kullanıldı. Bunun getirdiği en büyük sorun önceki resimlerin boyutlandırılması ve düzenlenmesiydi. Buna da iki adet yeni ayar ekleyerek ve resim boyutlandırıcı kullanarak çözüm bulduk. Resim boyutlarını girdiğiniz andan sonra gidip resim boyutlandırıcı kullanmanız gerekmektedir.

Auto Attachments artık kendi menüsüne sahip. Eklentiyi güncelledikten sorna sol tarafta ataçlı bir menü göreceksiniz. Bundan sonraki mekanımız burasıdır. :)

Diğer önemli değişiklikler aşağıdaki gibidir;

 • Rar Yükleme Seçeneği Kaldırıldı
 • Yönetim Alanı Kodu Temizlendi
 • Seçenekler Serileştirildi
 • “Sayfalarda göster” için meta kutusu eklendi
 • Colorbox Slimbox2 ile değiştirildi. İki Renk Seçeneği Eklendi
 • Galeri için iki renk seçeneği eklendi
 • Auto Attachments artık Sol tarafta Yeni Menüye sahip.
 • Küçük ve büyük resimlerin boyutları düzenlenebiliyor
 • Timthumb kaldırıldı. WordPress resim boyutlandırma kullanılıyor
 • Resim boyutlandırıcı eklendi. Resimlerin boyutlarını belirlediğinizde lütfen kullanın.

Eklentiyi İndirmek İçin: Auto Attachments – WordPress plugin | WordPress.org

Umarım eklentiyi memnun bir şekilde kullanırsınız.
Selametle

4 thoughts on “Auto Attachments 0.6!”

 1. İyi günler hocam, ben eklenti ile ilgili bir şey soracaktım. Yazılarda mesela bir pdf dosyası eklediğimizde bir link oluşuyor bir de sizin eklentiden oluşan en alttaki ikon oluşuyor. Acaba yazıda bağlantıyı nereye  verdiysek orada ikonun görünmesini sağlayabilir miyiz? O olmazsa benim eklediğim link görünmesinde sadece eklentinin oluşturduğu ikon kalsın istesem bu mümkün olur mu?
  Son olarak .rar dosyaları için ikon yapmayı düşünür müsünüz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Hasan,

   Eklentiyi kullandığın için öncelikle teşekkür ederim. Dosya eklediğin vakit eğer yazının içine sen link eklemezsen zaten yazı alt kısmında pdf ikonuyla beraber dosyanın indirilebilmesi için bir link açılıyor. 

   Eklentinin ilerleyen versiyonları için dosyaları istediğiniz yere ekleme imkanı sunan shortcode özelliği eklenecek ancak benim elimdeki projelerimden dolayı pek zamanım yok şu an. 

   rar dosyası için ben bir simge eklemiştim ama sanırım WordPress rar yükleme özelliği ile birlikte dosyanın tanımını da değiştirmiş olabilir. Onun için bugün ya da yarın bakıp ufak bir güncelleme yayınlayabilirim sanırım.

   Saygılarımla

   1. Hocam ben teşekkür ederim bu yararlı ve güzel ekelnti için. Güncellemeyi yükledim rar dosyası da gözüküyor artık.  Eklenti siteye daha hoş bir görüntü katıyor. Siteye girenler dosya linkini fark etmeyebiliyorlar, ama bu şekilde ekli  karizmatik dosyayı insanın idiresi geiyor :-) 

Comments are closed.