Kullanıcılara sadece kendi yazılarını göstermek

Çok kullanıcılı bloglarda yönetim paneli sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Ya da bir başkasının sizin yazmış olduğunuz yazılar üzerinde değişiklik yapmasını istemiyor olabilirsiniz. İşte bu durumda aşağıdaki kod size bu karışıklıktan kullanmak için yardımcı olabilir. Bu kodu ekledikten sonra, her kullanıcı yönetim panelinde kendi yazmış olduğu yazıları görebilecek ve sadece onları düzenleyebilecek. Yönetici olarak siz olduğunuz sürece tüm yazıları sadece siz düzenleyebileceksiniz.

Kod

Aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasının içerisine ekleyin.

Aşağıdaki tüm kodlar temanızın functions.php dosyasında değişiklik yapılmasını gerektirmektedir. Bu dosya wp-content/themes/temanizin-adi/ yolunda bulunur. Lütfen bu dosyanın yedeğini alarak kodları uygulayınız

Kaynak: Only show the authors posts in the edit list | WP-Snippets

Selametle

  • Serk4n

    Merhaba hocam.
    mesela ben içerik yöneticisi olan üyelerin paylaşabileceği konu sayısını sınırlamak istiyorum. örneğin en fazla 10 konu paylaşa bilsin. wordpressde böyle bir şey mümkün mü acaba?

  • Aslı Yılmaz (İlginç Videolar)

    denedim işe yaradı teşekkürler 🙂 yalnız yazılar sadece adminlere görünüyor. Acaba taslakta bekleyen yazıları hem admin hem de editörlere göstermek için ne yapmalıyız ?

    • 4 senelik bir yazının ve kodun sistemde hala çalıştığını görmek güzel. current_ujser_can alanındaki level_10 ibaresini editor olarak değiştirirseniz Editör rolündekiler de gerekli içerikleri görebilirler.