Minimalist WordPress Temaları

Speckyboy internet sitesinde gezinirken rastladığım Grid Based -Türkçe’ ye çevirince ızgara tasarımlı oluyor, ben ise kutularla ayrılmış demeyi daha çok istiyorum- temalardan bahseden, daha doğrusu onları tanıttığı şu yazısına rastladım. Zaman olarak yazılma tarihi eski dahi olsa kullanışlı olabileceğini düşündüğüm temalar var. Bunlardan bir kaçını ben de sizlere aktaracağım. Bir iki imajını da ekleyeceğim tabii :)

Grid-A-Licious

Bunlardan ilk gözüme çarpan ve diğerlerine göre daha enteresan bir tasarımı olan tema Grid-A-Licious. Aşağıda resimlerini görebileceğiniz tema tamamiyle kutulara ayrılmış ve oldukça enteresan bir tema :) Ücretsiz olması da cabası.

Resimler

Minimalist WordPress Temaları Minimalist WordPress Temaları Minimalist WordPress Temaları

Tıkla İndir

GRID WordPress Theme

Minimalist WordPress Temalarıİkinci olan tema ise birinciyle az da olsa benzerliği olan GRID WordPress Theme. Aynı minimalist düşünceyle hazırlanmış. Hatta Grid-A-Licious’un ikinci resmindeki şekli ve şemaline de benzemiyor değil :) Zaten sol taraftaki resme tıklarsanız anlayacaksınız. Bunun da ön izleme linki ve indirme linkini aktarıyorum size.

Tıkla İndir | Ön İzle

NewsPress

Minimalist WordPress TemalarıWpCrunchy tarafından yapılan bedava magazin teması olan bu tema da oldukça minimalist yapılara sahip. Kullanılabilirlik açısından gerçekten bir haber sitesi ya da değişik şekilde kullanılabilir. Size aktardığım diğer temaların dışında bu tema içinde yazılara resimler atıyabiliyorsunuz. Tasarım olarak da yukarıdakilere benzemese de ilgimi kullanılabilirliği çekti. Eğer temamı yeni değiştirmiş olmasaydım ve işlerden başımı kaldıracak durumda olsaydım – ki şu anda hala ofisteyim  (02:25) – bu temayı kullanabilirdim. Ama sanırım friendfeed’ten biriyle pişti olabilirdim.

Tıkla İndir | Ön İzle

Şimdilik üç tane ekleyeyim. Çünkü gözlerim faltaşı gibi oldu. Yatmak lazım ama biraz gözleri dinlendirip devam etmem lazım. Yumurta kapıya gelince harekete geçen müşterilerimden soğumaya başlıyorum. Ama onların bundan haberleri yok. Kendi firman olmayınca başka oluyor işte…

Sağlıcakla ve Serin kalın.

4 thoughts on “Minimalist WordPress Temaları”

Comments are closed.