Sabit Yazıları Gösterin!

WpFunc üzerinde yazdığım Simple Sticky Posts! yazısının Türkçe’sini buraya da eklemek istiyorum. Sabit (Yapışkan – yada ne ad verirseniz) yazıları göstermek için eklentiler kullanıyor olabilirsiniz. Ama bunu tem içinde ayrı bir bölümde göstermek sizin elinizde. İsterseniz bu kodu geliştirebilirsinizde! Ben sabit bir şekilde durması için ayarladım ama sizin jquery ve javascript bilginize göre geliştirilebilir. Ben de geliştirecektim de (facebook üzerinden beni takip edenler bilir) babamın trafik kazası geçirmesi yüzünden uzun uzun uğraşacak vaktim yok. Gelelim kodlara…

İşte burda…

Öncelikle size şu kodu vereyim ki ne yapacağımızı şaşırmayın. (WpFunc üzerinde herşeyi ingilizce yaptım. Ama bu yazıda türkçe :)). Aşağıdaki kod ile dışardan (tema klasörünüzden) dosya çağıracağız.

Bu kodu yapışkan yazınızı göstermek için kullanın. Nereye isterseniz ekleyebilirsiniz. Tercihim menü altına eklemenizdir.

Yukarıdaki kodda dikkat ettiyseniz bir yazı gösterilmesini ve kategori numarasını belirttim. Burda kategori numarasını değiştirerek düzenleme yapabilirsiniz. Kendinize göre ayarlayabilirsiniz (CSS,Kod,Yazılar dahil).

Size bir önizleme göstermediğim için üzgünüm ama localhost üzerinde deneme yapabilirsiniz.

Hadi Selametle…