WordPress 3.6 “Oscar” yayınlandı!

Yepyeni özelliklerle WordPress 3.6 yayınlandı. Bu biraz “sabahın körü” (tabii Türkiye için) yayını oldu ama beklenen sürüm de gelmiş oldu. WordPress Türkiye ekibi yakında Türkçeleştirilmiş versiyonu yükler sanırım sisteme. Ama ben onu bekleyemem derseniz yepisyeni WordPress sürümü yüklemeye hazır.

Neler Yeni?

Twenty Thirteen Teması Geldi

Tek sütunlu ve responsive olarak karşımıza çıkan Twenty Thirteen teması WordPress 3.6 ile birlikte karşımıza çıkıyor. Oldukça güzel görünen bu temayı deneyebilirsiniz. Twenty Twelve temasına göre daha düzgün kodlandığını ve video, ses dosyası gibi medya dosyalarına daha uygun olduğunu söyleyebilirim.

twentythirteen

Yazı Revizyonları Daha Güçlü

Yeni sürüm ile birlikte öne çıkanlardan bir tanesi yazı revizyonları özelliğinin güçledirilmiş olması. Bu size yazılarınız hakkında elinizde olan kontrol durumunu daha da güçlü kılıyor. Üst kısımda oluşacak olan revizyon çubuğunda gezindikçe yapmış olduğunu düzenlemeleri daha rahat görebileceksiniz.

revisions

Otomatik kayıt geliştirildi

Yazılarınızı yazarken çalışan otomatik kayıt sistemi daha da geliştirildi.

Yazı kilitleme sistemi geliştirildi

Yeni sistem ile birlikte kullanıcılar o an yazıyı düzenliyor bile olsa, o yazıları alabilir ve onların kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Öne çıkanların haricinde, jQuery kütüphaneleri son sürümlerine yükseltildi, MediaElemets.js kütüphanesi güncellendi ve daha çok şey yapıldı.

WordPress 3.6 Oscar hakkında bilgi almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
WordPress 3.6 “Oscar” – WordPress News