Auto Attachments 0.7.5.4!

Haftanın başından beri kendi projem olan Auto Attachments üzerine çalışmaya fırsat buldum. Yapılması gereken ve bekleyen açılmış destek konuları vardı. Bunlardan en önemlisi ve yoğunluktan bekletmek zorunda kaldığım Custom Post Types (Özel Yazı Türleri) için ayarlama yapılması kısmıydı. Şurada bulabileceğiniz konuda bazı özel yazı türleri içinde Auto Attachments’i göstermeme durumlarını tartışmıştık. Baktığımda neredeyse 4 aydır bunu yapmak için beklettiğimi gördüm. Dün yayınlanan son güncelleme ile birlikte bu özelliği de aktif etmiş bulunmaktayım.

ozel_yazi_turleri

Her yeni yazıda ya da düzenlediğiniz her yazıda, sağ tarafta Auto Attachments’i nerede göstermek istediğinizi soran bir metabox ekledim. Yazıdan önce ya da yazıdan sonra gösterme imkanınız var dosyalarınızı artık. Bunun hakkında konu açarak bana fikir veren kerms kullanıcı adlı arkadaşa teşekkür ediyorum. Açılan konuyu şurada görebilirsiniz. Aşağıda bu özelliğe ait ekran görütüsü de bulunmakta.

auo_attachments_pozisyon

Ayrıca, Marco Etkineltirilmiş Çalışma kitabı (Macro Enabled WorkBook) olarak bilinen xlsm uzantılı Excel dosyalarını da tanıyor artık eklenti. Dosya listesinde Excel Çalışma kitabıyla aynı simgeye sahip olsa da, şu an yeni bir özellik olarak karşınıza çıkıyor bu. Ayrıca Tai dili için destek de geldi. Bu son eklenen dil desteğiyle beraber toplamda sekiz farklı dil desteği oldu.

Yeni versiyonla (aslında hafta başından beri sayarsak versiyonlarla) uğraşırken çok eğlendim. WordPress için birşeyler geliştiriyor olmak oldukça güzel. Ha bu arada, bir sonraki versiyonda Berkay Geldeç Auto Attachments ekibine dahil olacak. Bakalım o neler ekleyecek eklentiye :)

Auto Attachments’i indirme linki (WordPress Eklenti Veritabanı): Auto Attachments – WordPress plugin | WordPress.org

Selametle.

2 thoughts on “Auto Attachments 0.7.5.4!”

    1. :) Saolasın Ahmet'im. Valla eklentiye her özellik eklediğimde son yapılan değişikliğe göre .1,.2 diye devam ediyor. Versiyonlamayı bu şekilde yaptım. İleride panel ve eklenti sistemini biraz geliştirmeyi düşünüyorum. Bunları sırayla yaptığımda 0.8, 0.9 ve 1.0 a geçebilirim. Üç güncelleme falan sonra olur. Tabii bunun için hata, istek, görüşlerin bildirilmesi lazım :D Şu ana kadar neredeyse tüm bug report ve diğer istekler yabancı kullanıcılardan geldi. Sanırım bizimkilerin pek ilgilsini çekemedik bu eklentiyle :)

      Tabii tanıtım yazısı vb hiç yazmadık (wpdestek ve benim sitem dışında)

Comments are closed.