WordPress artık FTP Sormasın…

Siz de her güncelleme, yeni eklenti yükleme anında sorulan FTP bilgilerinden sıkıldıysanız aşağıda size aktaracağım ufak bir değişiklik ile bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, WordPress ana yapılandırma dosyası olan wp-config.php dosyasında değişiklik yapmak ve aşağıdaki kodu eklemek.

Kod

Bu kod güncelleme, yükleme ve diğer durumlar için FTP kullanıcısı sorgulamasını atlayarak direkt olarak bu işlemi gerçekleştirir. Bazen sunucuların düzenlemeleri sırasında güvenlik için bazı olayları kapatmak ya da kısıtlamak gerekir. Bu durumda FTP aktarımları için kullanıcıların yetkileri kısıtlanabilir. Aşağıdaki kodun bu sorunları çözceğini umuyorum.

Aşağıda kodu eklemek için WordPress ana yönetim dosyasını wp-config.php düzenleyeceğiz. Lütfen işlem yapmadan önce yedeğini alınız.
define('FS_METHOD','direct');

Bu kodu wp-config.php dosyasında istediğiniz yere ekleyin. Ama tabii ki en son ?> işaretinden önceye.

FTP sıkıntılarınızı gidereceğini umarak.
Selametle…

2 thoughts on “WordPress artık FTP Sormasın…”

  1. merhaba, sitenizdeki gelen aramaları ben eklenti ile kullanıyorum. çok güzel bir alan hazırlayıp içine almışsınız. bunu nasıl yapabiliriz acaba? teşekkür ederim ayrıca, çok güzel makaleler paylaşmışsınız.

Comments are closed.