Yazılarınızın Başlıklarını Kısaltın…

Bu bir tavsiye değil, bir wordpress hilesi. Benim bir zamanlar wpfunc üzerinde ingilizce oalrak yazdığım ve bahsettiğim bir şeydi ama sonra Türkçe oalrak burada yayınlamayı unuttuğumu farkettim. Sizlerle bunu paylaşmalıyım. Yazmamış olduğumu geçen gün Google Reader e eklediğim RSSlere bakarken farkettim. Bavotasan şu yazısında bu konudan bahsetmiş. Sonra “ben de bunu daha önce yazmıştım sanki” dedim ve WpFunC üzerinde yazdığım şu yazımı buldum. Temel olarak aynı şeyden bahsetmişiz sade o biraz daha geliştirme yapmış sanki. Ayrıca tamı tamına 4 ay geçmiş aradan. Bendeki kodu yayınlayacağım size. Umarım dar olan temalarınızda ya da uzun başlık kullanıyorsanız işinize yarayacaktır.

İşte Kod;

Bu kodu temanızdaki functions.php dosyası içine ve ?> arasındaki uygun bir yere ekleyin. Dosyanın yedeğini almayı unutmayın.

function short_title($after = '', $length) {
	$mytitle = explode(' ', get_the_title(), $length);
	if (count($mytitle)>=$length) {
		array_pop($mytitle);
		$mytitle = implode(" ",$mytitle). $after;
	} else {
		$mytitle = implode(" ",$mytitle);
	}
	return $mytitle;
}

Kodu ekledikten sonra oluşturacağımız fonksiyonun kodunu index.php veya uygun bulduğunuz bir yerdeki başlık alanındaki kodla değiştirin.


< ?php
// kısa başlık($after, $length)
echo short_title('...', 10);
?>

Bütün yapmanız gereken kodun sonundaki rakamları istediğiniz gibi ayarlamak. Hepsi bu kadar. Sorularınız olursa memnuniyetle cevaplamak için can atıyorum :)