Atatürk’süz bir yaşam…

10 kasım 2011 Perşembe. 73 yıl önce bugün tüm dünya öyle bir lideri kaybetti ki buna sadece Türkiye değil, tüm dünya üzüldü. Bugün bile bazı yerlerde ölümü anılan bir lider, devlet adamı, halktan biri ve ulu bir önderdi Mustafa Kemal ATATÜRK. Sonsuzluğa giderken o zamanın gençlerine ve daha sonraki nesillere bıraktı şehit kanıyla çizilen sınırlarıyla güzel vatanı.

Peki geçen 73 yılda biz ne yaptık. Borç batağında debelenen bir ülke haline getirdik canım vatanı. Değerini bilemedik. Etnik çatışma dedik bölmeye uğraştık. Çanakkale’deki gibi, İzmir’deki gibi, Erzurum’daki gibi bir bütün olmayı beceremedik. Başka ülkeler önümüzde saygıyla eğilirken biz, başkalarının önünde eğilir olduk. Domaldık hatta.

“Hassktr ulan!” demeyin bana. Siz eğilmediyseniz bu devletin başına gelenler eğildi. Yani şerefimizi bir paralık ettik başka ellerin önünde. Bu sabah, hatta öğlen saatlerinde bir twitter mesajı yazdım.

“Senden sonra senin düşlediklerinin yarısını gerçekleştiremedik ATAM, ÜZGÜNÜZ…”

Atam İzindeyiz, Sen rahat uyu atam gibi klasiklerden, süslü püslü cümlelerden vazgeçip önümüzde duran gerçekliği tartışmadan bir metre bile ileri gidemeyiz. Bu böyle biline.

Atam Sen 73 yıl önce buraları bıraktığından beri çok değişti canım Türkiyem! Ama sen gene yattığın yerde sızlayan kemiklerine üzülme, bir gün gelir senin de cennette rahat gezeceğin günler olur. Allah’ın rahmeti üstüne olsun…

Saygılarımla