Dönse de Dünya Yorulacak Bir Gün…

Yorulacak değil mi :) İşte dursa da insek diye espirilere konu olan dünya bu dünya değil yaşadığımız… İç dünyamız da dursa yapacak birşey olmayacak gibi geliyor insana. Bir zamanlar olur da biraz gerçek hayattan uzaklaşırız ya, işte o anlarda aslında iç dünyamıza çekilmemzi gereken şeylerden bir tanesidir.

Bunu yapınca diğer insanlar arasında da farklı görülüyorsunuz. Özellikle ergenlik dönemine rast gelen bu durumlarda aileler bizi anlamaya çalışmadığından, ya da anlayamadığından olsa gerek sancılı geçiyor bu dönemler ve şu zamanlarda “EMO” denilen tiplere karşıyıyorlar.

Bizim zamanımızda (çok yaşlı da değiliz ya ergenlik zamanlarında) yok RAP, METAL, Serseri Takılanlar vardı. Ha R.A.P bir müzik türüdür, Metal bir ROCK türdür ama bu yaşam tarzının en uçuk hallerini yaşamaya çalışan ve dahası bu ergenlik çağlarındaki kız/erkek çocuklarını kendi emellerine alet etmek isteyen kişilerin ellerine kalabiliyorlar.

İşte bu düşünceyle yola çıkarak bazı şeylerin yapılmasını kısıtlayan anne ve babaları anlayamayan ergen kardeşlerimizde bu kişilerin kucaklarına kendilerini atıyorlar.

Olmuyor bu seferde ortalık karışıyo :)

Ama bizim yapmamız gereken (hem genç, hem de ebeveyn olarak) bu durumları usulca anlatmak ve anlamaya çalışmak.

Üstlerine gitmeyelim çocukların. Ergenliklerinde dikkat edecekleri konuları onlara açıklayalım yeterli olur bence.

Ve siz de arkadaşlar ailelerinizin söyledikleri şeyler ağır gelse de dinleyin ve tartın lütfen.

NoT: EMO luk diye birşey yok. Kapılmayın çocuklar. Dilimizi kütleştirmekten ve kısırlaştırmaya çalışmaktan başka birşey değil o!