Re-organize Hayatlar – 1

Aslında hayatlarımızın bir bölümünü yeniden düzenleyebilsek yani re-organize edebilsek ne güzel olur değil mi?İŞte bu amaçla yola çıkıp hayatını mahvedenlerden de bahsetmek istiyorum bugün.

Çünkü o kişiler ki hayatlarının bir bölümünde yaptıkları hataları yinelememek için geriye baktıklarında önlerine gelenleri geri tepmiş oluyorlar. Hani üçüncü göz kavramı var ya budist inanç içinde, onu uygulamaya çalışanlar da var :) Böyle birşey olsa dahi bunu buda rahipleri bile zor elde ediyor dediklerine göre :)

Anlayacağınız hayatlarını yeniden düzenlemeye çalışırken kendini mahvedenler sayesinde bazen olmayacak işler de gelebiliyor başımıza. misal benim bi arkadaşın eski çıktığı kıza söyledikleri yüzünden pişman olup ondan af dilemesi için yardım etmem gibi. Az kaldı nezaretlik oluyordu durumumuz. Be kardeşim sen neden demiyosun biz ayrıldıktan sonra kzı evlendi diye bana. Bide seranat çekseydik te bari hepten öleydik :D

Benim burada söylemeye çalıştığım şeylerden birisi aslında şu;

Hayatınızı tekrar düzenlemeye karar verdiğinizde yapmaız gerekenlerden birisi ardınızda bıraktığınız hareketlerinizde oluşan hatalarınızı önünüze bakmayı kesmeden düzeltmeye çalışmak.

Diğerlerini de altta sıralıyorum;

  • Öncelikle en son yaptığınız hatadan başlayın.
  • Sonra teker teker ilerleyin.
  • Bir hatanız çok büyükse ve düzeltmesi zaman alacaksa onu ileri bi tarihe atmayın. Gün gelir başınıza kakarlar, zor durumda kalırsınız.
  • Eğer bu işi yapacaksanız asla yılmayınç halden anlayan bi arkadaştan da yardım alabilirsiniz.

Bu biraz “My Name is Earl” Filmindeki olaylar ile bağlantılı gibi görünse de aslında hayatın içindeki yapılması gereken şeyler bunlar olmalı benim kanımca.

Arkadaşlar bunları uyguladığınızda ya da bunları uygulamaya çalıştığınızda size %100 oalcak demiyorum. Ancak denemekte fayda var ama lütfen şunları aklınızdan çıkarmayın, ben bunları kendi yaşantım içinden ve etrafımda gördüğüm kişilerden sezerek ve belli bir yapıya indirgeyerek yazıyorum. Bunlar nispeten benim düşüncelerim ve yaşadıklarım :) Bunları hayata geçirirken başınıza ufak tefek ve hatta bazen büyük hatalar yapabilir başşınzıa kazalar getirtebilirsiniz.. Onun için şimdiden söylüyorum arkamdan sövmece yok :)

Selametle

1 thought on “Re-organize Hayatlar – 1”

Comments are closed.