23 Nisan Kutlu Olsun!

23 Nisan bütün çocuklara Atatürk’ü armağanıdır ve biz bu bayramı ve şenliği Türkiye Cumhuriyeti ayakta olduğu sürece de devam ettireceğiz. Arkadaşlar ve bütün çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun! (Ulusal Egemenliğin ne olduğunu biraz daha büyüyünce daha iyi anlayacaksınız.) Biz 1920 yılından beri tüm dünya ise 1979 yılından beri kutluyor 23 Nisan çocuk bayramını. Ama arada şöyle bir fark var; onlar eğitimde daha ilerideler ama biz gün geçtikçe eğitimde geriye gidiyoruz [superemotions file=”icon_confused.gif” title=”Confused”].

Bayram Bayram ağzımı çok açmayacağım ama sayın öğretmenlerim; Atam sizlere bizleri, bizlere de Türkiye Cumhuriyetini emanet etti. Bize öğreteceğiniz (yakında bende öğrenci olarak devam edeceğim) bütün Atatürk ilkelerini emin olun en az sizin anlatabileceğiniz kadar güzel anlayacağız ve anlatacağızdır. Lütfen bizi farklı yollara saptıracak eğitim stillerini benimsemeyin/benimsetmeyin. Lütfen sizin doğru olarak bildikleriniz ve içinizdeki Atatürk sevgisi çakışmasın. Siz Laik bir ülkenin Eğitim neferlerisiniz. Anamızdan babamızdan sonra siz gelirsiniz. Onun için lütfen bizim geleceğimizdeki çocuklarımıza da tıpkı anne babalarımız gibi güvenerek bırakabileceğimiz bir eğitim sistemi için çaba sarfedin.

Gelelim Çocuklara;

Kardeşlerim, sizler biz yaşlandıkça gençleşiyorsunuz, lütfen siz de eğitiminizi aksatmayın. Atamız bütün dünya ülkelerinden önce düşünmüşse bizleri, hitabesinde de bize bıraktığını beyanat (ufak okurlara dipnot: Beyanat – Açıklama) ettiyse bu ülkeyi, ona sahip çıkmak için elinizden geleni yapın. Emoymuş, tikiymiş, yok orda bişi yapıyolarmış bende gidiyim falan filan, bunlardan uzak durun. Siz annenizin ve babanızın yanında olduğunu kadar hiçbir yerde güvende olmazsınız. Ayakta durmayı öğrenene kadar sakın ha annenizin, babanızın, abil/ablalarınızın ve öğretmenlerinizin sözünden dışarı çıkmayın. Hepinizi seviyoruz ve birkez daha;

23 Nisan Çocuk Bayramınızı Kutluyoruz!!!

Aaa ilk ben gördüm herhalde!

Google Türkiye için özel logolar yapmaya başladığından beri o özel günün gelmesini bekler oldum ve saat 00.00 olduktan hemen bir iki dakika sonra o günün anlam ve önemini taşıyan resmi hemencecik kopyalar oldum. hadi buyrun sizde bakın bakalım beyenecekmisiniz. Yeni 23 Nisan doodle miz :) Hayırlı Uğurlu Olsun.

23 Nisan Doodle