Kurban Bayramı Yaklaştı

Kurban Bayramı artık iyice yaklaştı arkadaşlar. Yılda iki tane dini bayramımız var. Ve yine 9 günlük tatilimiz var :) Özel sektörde çalışanlar için birşey diyemiyorum çünkü neler olduğunu bilmiyorum. Gerçi bu -teğet geçmeyen- kriz ortamında ne kadar hayırlı bir bayram olarak geçer kurban bayramı -ki zaten kazalı bayram olarak anılmakta- bilemiyeceğim arkadaşlar.

Benim tüm milletimizden, en azından kurban kesecek olan kişilerden tek isteğim; şu kurbanları sokak ortasında değil mezbahalarda KESTİRİN! Çocuklarımızın psikolojisi -ki zaten şu güne kadar gelen tüm arakadaşlarımın da- bozuluyor bu görüntüler ortasında kalmaktan. O kadar sevgi ile yaklaşıyorlar ki hayvanlara, onlara sevdiklerini kaybetmenin ne olduğunu daka ufacık yaşlarında öğretiyorz.

Bu durumu hiç kimse alkışlamıyor ve hatta kınıyorum ben bu şekilde çocukların o körpecik kafalarına ve hatta o oluşma aşamasındaki duygularına vurulan bu sekteyi. Lütfen kurbanlarımızı mezbahalarda kestirelim Ey Türk Milleti!

Ve tabiiki trafik! Lütfen bayramda bir yerden bir yere giderken araçlarımızla değil mümkün olduğunda toplu taşıma (gerçi onların da cıvkı çıkıyo ya bayramda) araçlarını kullanalım. İlla aracımızı kullanacaksak ta şunu unutmayalım; Siz ne kadar dikkatli olursanız olun, yanınızdan geçen araç dikkatsiz davranabilir. Lütfen trafik kurallarına mümkün olduğunca uyalım. Ve hatta insan gibi dinleyen olursa da onları uyaralım.

Yani anlayacağınız bu bayramımızın –Kazalı Bayram– olarak kayıtlara geçmemesi için elimizden geleni ardımıza koymayalım.

Hepinize Nice kazasız bayramlar…

Selametle…