Kurban Bayramınız Mübarek Olsun!

Bu yazıyı arefe gününden yazıyorum arakadaşlar :D Çünkü bayram sabahı namaz telaşesi ve ondan sonra da allah kabul etin ki kurban kesimi peşine koşacağım babam ile beraber. O yüzden Şimdiden yazıyorum :) Ama bu gün yani bayram günü yayınlanacak. WordPress Sağolsun :)

BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!

Evet bu bayram Kurban Bayramı. Bu bayramda dinen yapıolması gereken şey ise hali vakti yerinde olup kurban kesebilecek olan kişilerin kurban kesmesi ve kurban kesemeyenlere dağıtması esasındadır. Benim için ise çok önbemli bi bayram özellikle çünkü askerlik sonrası ailemle geçecek ilk bayram ve kılacağım -15 ay sonrasında- ilk bayram namazı olacak.

Allah bütün kesilen kurbanları kabul eylesin inşallah. Yazabileceğim çok fazla şey bilmiyorum ancak sadece şunu dileyeceğim Allahımdan; Bu bayramda kurban kesemeyenlere sen bir dahaki bayramda kurban kesebilmeyi nasip eyle ya rabbim!

Arakadaşlar bu lafım özellikle trafikte araba kullanacak olanlara; Lütfen bayramda ziyaretlere giderken dikkatli olun. Bir önceki yazımda da söylediğim gibi (bkz. Kurban Bayramı Yaklaştı) siz dikkatli olsanız da başka bir sürücü dikkatli olmayabilir. ve Kurbanlarınızı kesecekken de lütfen bir kasaptan yardım alın. Kendiniz kesmeye kalkarsanız her zaman yaşadığımız KAÇAN KURBAN, KURBANLIK DANA OTOYOLU DAĞITTI! gibi haberlerle karşılaşmayalım. ve ACİL SERVİSLERİNİ doldurmayalım boşu boşuna :)

Neyse bunlar tabii istemediğimiz görüntüler ama sanırım gene yaşayacağız :)

HERKESİN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN!

Selametle…