Rastgele!

Rastgele bir müzik kanalı aç ya da internetten rastgele bir radyo seç. Hiç olmadı evdeki albüm koleksiyonundan rastgele bir cd çekip çıkar koy müzik setine. Bangır bangır çalarken o sen danset dur, ne bileyim ordan geçen birine seslen, eski bir arkadaşının telefonunu ara, dinlet tüm şarkı boyunca “alo, alo, kanka senin mnkym!” dese bile umursama. Aç anasını sattığımın televizyonunu, sonuna kadar aç sesini. Gece kaç olursa olsun. Polisler gelsin varsın, varsın komşun küfrede ede uyansın.
http://youtube.com/watch?v=ZjuCwxLAFb8

Bu riskleri göz önüne alıp istediğin gibi yaşamanın zevkine varabiliyorsan ve daha önemlisi bu deliliğinin içinde attığın taşı kuyudan çıkarmak için binlercesi toplanıyorsa ne mutlu sana. Olayı çözmüş olabilirsin. Ve hatta bence yaşamayı bilen insan vasfındasın artık. Tebrikler işler yüzünden kafanı yemedin, sadece her insan gibi senin de arada bir kendin olma olayına karıştın. Ya da ne bileyim gece çık koş. Sebepsizce, kilo vermek için değil ha! Koşarken olmadık yerlere gir çık, İstanbul senin için kötü bir yer değil, tehlike sen bilmediğin sokakta uzun kalırsan başlar. Koş git sadece, etrafına bile bakınma. Zor mu? Hiç te bile!

Bu amk hayatında yapabileceğin çokça şey varken işlerine gömülme. Zaten trafikte binlerce saat harcıyorsun. On binlerce insanla berbaber seyahat ediyorsun. Tanımadığın kişiler tarafından göz tacisine maruz bırakılıyorsun. Benim gibi küpen varsa, hafif saçların uzunsa ve bir de top sakalın varsa, işte o vakit insanlar salak salak seni yargılamaya kalkıyor. Herşeyin farkında ol ama belli etme. Bırak konuşsunlar! Sen hayatına bak…

Dediklerimi yaptığını fark ettiğin anda “serkan senin amk” bile desen yeter :))

Hadi selametle….

Not: Şarkı youtube açıldığında ilk karşıma çıkan önerilerdeydi. Oda rastgele yani! :))