Göbekli Sarhoş…

Göbekli Sarhoş… Arkadaşımın güzel bir tarifi. Evet Sarhoşum, içiyorum, ne var bunda? Evet göbekliyim :) Sen kendine bak güzel kardeşim. Asıl hayat bu kardeşim, neden mi? Çünkü asıl olay çocuk kalabilmekte. Bunun içmekle göbek yapmakla pek alakası yok. Ayrıca göbeğim asla bira göbeği değil. Uzun zamandır birayı az içiyorum çünkü. Şöyle bi göbek olayını kenara bırakalım da, aslında anlatmak istediğim olay çocukluk ve çocuk kalmak. İçmek, bu konudaki kişinin büyümesi ile alakası yok. Çocuk kalmayı başarabildiğimi düşünüyorum.

Bazen çok durgun ve sussuzum ama hala sega oyunlarını arar dururum. Safımdır bazen, o kadar kolay kanarım ki ben bile ne olduğunu anlamam. Ama arkasından hayal kırıklığı gelirse sorun yaratıyorum. İşte Akrep burcu olmak ve yükselen burç olarak da Yay burcunu taşıyor olmak böyle yapıyor insanı. Çift kişilik gibi bir durum olabiliyor böyle insanlarda. Bunun avantajı da var, dezavantajı da.

Avantajı  ve Avantajları; İnsanlara karşı oldukça sakin bir kişiliğe bürünebiliyorum. Bunun en iyi yanı onları üçüncü bir kişinin gözünden izleyebilmek. Hiç tanımadığım ortamlarda dönenleri analiz etmekte iyiyim bu açıdan. Ayrıca bu sakin kişiliğim ile beni sinir etmeye çalışan kişileri deliye çevirebiliyorum. En iyi savunma taktiği kanımca. :) Ve sakinlik sonunda sessizliği de getiriyor. Kafamı dinlemek için çok zamanım oluyor.

İkinci takındığım şey ise çocuklar gibi şendik halim :) Bazen o kadar komik oluyorum ki vay be diyebiliyorum kendime. Yaptığım espiriler bazen tam yerine oturuyor. Salak durumunda kalmak gibi bir sıkıntım ve takıntım yok. Ben salakmışım gibi dururken insanların neler yapabileceğine asla inanamazsınız.

Dezavantajı ve Dezavantajları; Bazen kendimi çok yanlız hissediyorum. Nedeni kendi sorunlarıma bu iki kişilik durumu içinde kendi çözümlerimi üretiyor olmam. Yardım istemek çok sıkıştığım ve gerçekten ikilemde kaldığımda aklıma geliyor. Bu da haliyle kendi içinde sosyal ama dışarıdan bakınca ASOSYAL bir insan görüntüsü yaratıyor. Sanırım bundan başka bir dezavantajı yok.

Beni gülerken çok görebilirsiniz ama bir şehit haberinde de, duygusal bazı durumlarda da ağladığıma şahit olabilirsiniz. Ulen acaip bir insanım ben. Kendimden arada tırsmıyo da değilim. Ama merak etmeyin zararım kendime :)

Amaaan daha fazla yazarsam bunu Ben kimim diye sayfa haline getireceğim sanırım. Yeter size bunlar. Ha bu arada Cumartesi E-Tohumdayım. Ya siz?

Selametle…

Bu yazı biterken biten şarkı : Craig David – Seven Days