Gömülmüş Kalplerle Yaşamak

Aslında yapmadığım birşey bu başlığımı önceden yazarak yazıma başlamak ama bu sefer böyle olsun diyelim.

Şimdi nerden çıktı bu gömülmüş kalplerle yaşamak diye konu olur demeyin arkadaşlarım.

Çünkü şöyle birşey var bilmem biliyormusunuz, insanlar bir sevgiyi kaybettiklerinde ve bu sevginin değerini sonradan anladıklarında acı çekerler ve bu yaşanan bir aşk olmasa da bu acıyı kalplerine gömerler. ve bu gömülmüş yaşantıdan bir alev doğar ve gün gün inceden inceden yakar o insanları. Bunu kimse farketmez -kendi bile- ve kalpleri gün gelip patlama derecesine kadar dolduğunda öyle büyük bir güçle patlar ki, bu patlama inanılması çok güç bir patlama olur. Bir an ağlamaya başlayabilirler veya susabilirler o insanlar.

İşte bu ne olduğu belli olmayan gömülme durumlarına herkes bir ad takalbilir. Bende Gömülmüş Kalplerle Yaşamak diyorum. Aslında bu gibi durumlara bir isim olarak da Depresyon veya Travma diyenler de oluyor. Ama asıl sebebi yukarıda anlattıklarımla çelişen durumlarda ne psikolog ne de başka bi asabiye uzmanı bir çözüm bulamıyor. Delirene kadar sizi gözetim altında tutuyorlar :)

Bu gibi durumlarda yapılması gerekn şeyler diye birşey yazacağımı sakın düşünmeyin, çünkü buna ben bile çözüm bulamam maalesef. ama birşey yapabilirsiniz kendiniz;

Bu tip durumlarda ya sevgiyi kaybedecek bir harekette bulunmayın yani önceki yazılarımda (Re-organize Hayatlar  (1-2) ) yazılarında yapılacaklara bir bakın veya bunların dışında da şunu yapın;

Öncelikle o sevgileri gömmeyin. Kalbiniz bu kadar acıyı taşıyamıyacaksa gömmeden bir psikologa başvurup hipnoz uygulatın yada bir kaç seans sorununuza nası çare olunabilir bir baktırın. Biliyorum bir pc değilsiniz -hadi len- de diyebilirsiniz. peki öyle olsun o zman gidin hala sizi dost gören veya dost gördüğünüz birini arayın yada yanına gidin ve karşı cinsten biri bile olsa durumunuzu anlatın. İnanın sizi seve seve dinleyecek ve belki size çözümü bulacaktır.

Ama şunu da kesinlikle belirtmek istiyorum. Kankalık teriminden oluşan aşklar sevgiler ve bu tarz durumlarda onarım olayı çok zor arkadaşlar.

Dediğim odur ki arkadaşlar. Gömülmüş Kalplerle Yaşamak böyle birşey işte. Adamı helak ediyor. Bilginize. Ben bu durumda kalmadım allahtan ama çoğumuz bu gibi durumlarla karşı karşıya kalıyor. Onun için burada yapılması gereken tedbir almak.

Bence çok önemsenmiyecek durumları büyütmeyin. Kavga da olsa sevgi de olsa… Çünkü bunu yaparsanız size de karşı tarafada büyük zararlar vermiş olabilirsiniz. İşte bu da size bir kere daha darbe inmesine yol açar.

Bu konu hakkında bütün bildiklerin ve tecrübelerim bu kadar arkadaşlar. Zaten çok uzun bi yazı da değil, okuduğunuz için teşekkür ederim.

Selametle…