Şarj Edilmez Yaşamlarda Üçlü Priz Olmak!

İnsanları bazı şeyler inandırmak için uğraşmaktan bahsediyorum! Aslında insanların kalplerinde ve beyinlerinde olup bitenleri asla bilemeyiz amma velakin olacak olan şeyleri de bilmemiz imkansız en nihayetinde. İnsanlar kendi yollarını kendileri çizerler. Gidecekleri yerleri kafalarında şekillendirirler ve asla caymayacakları bu yolda ilerlemeyi kesmezler. Kendilerine zarar vereceklerinin farkına da varsalar “kurunun yanında yaş da yanar” demek suretiyle durmazlar.

Sigaramın son demlerini yaşadığım şu vakiltlerde o güzel popomu kaldırıp gitmeye üşendiğimden ve annemin sigarası da boğazımı yaktığından, analayacağınız tembelliğimden gidip sigara almaya bile yeltenmiyorum ve inanın sigara krizine girmiş bulunuyorum. İştte bahsettiğim şey, şu an benim içimde de başlamış olan bu inatçılık ve benzeri bütün herşeyin başını çeken tembellik olayından ilerliyor insanlar çoğunlukla. Sigara krizim sinirimi tepeme çıkartacak ve bazen kişileri kırmama yol açacak. Bunu bile bile gidip sigara almaya üşeniyorum.

Hıristiyanlıkta yedi ölümcül günahın arasında bulunan TEMBELLİK bir kere üstünüze çöktü mü kurtuluşunuz biraz zor oluyor. Bu sadece sigara almakla alakalı birşey de değil, hayatın her yerinde bir zaman süresince tembellik işimize geliyor ya da bunu bilebile yapıypruz. Asşk için, iş için de geçerli bunlar. “Hadi canım!” dediğinizi duyar gibiyim ama bu söylediklerimi aynen uyguluyorsunuz. Dikkat edin çevrenize elbet birilerini göreceksinizdir.

En basitinden söyliyim benim yaptığım birşey. Kız arkadaşımla konuşulması önemli bir konu için onu benim aramam gerekirken (özür meselesi) kontörüm olmadığından onu aramadığım çok olmuştur. ama kontör alacak param olmadığından değil, dikkatinizi çekmek isterim. Kontör almak için hiçbir girişimde bulunmadığım için!

Yani işn özü başlıkla alakasız birşey dahi olsa şu an için yazdıklarım bir anlam ifade edecektir inanın yakında. Dediğim şudur ki; Tembellik etmeyin! Yapacağınız işi ertelemek bazen acı sonuçlar doğurabilir (Kapsadığı alanlar; iş,aşk,hayat vb.)

Selametle….