Çubuk Turşusu İsteyen…

cubuk-tursu
Çubuk Turşucusu sadece turşu alabileceğiniz bir site. Ankara’nın Çubuk yöresinin dünyaca meşhur patentli turşuları artık internette.

Bugünlerde e-ticaretin niş ürünlere yöneldiği gerçeğinden hareket ederek internette daha önce yapılmamış, sadece turşu satan bir sitenin sektöre girmiş olması da oldukça dikkat çekici.

Siteyi genel olarak incelediğimde sağlam ve güvenli e-ticaret alt yapısıyla sade ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Turşu severleri karışık sayfalarda boğulmadan istedikleri ürünlerle direk buluşturmayı hedefleyen siteden üye olmadan da hızlı al seçeneği ile alışveriş yapabiliyorsunuz. Sitede kredi kartından, havaleye ve paypal ile ödemeye kadar pek çok farklı seçenek var. 50 TL üzeri siparişlerinizde kargo masraflarını da site karşılıyor.

Gelelim Çubuk turşularının özelliğine, bu turşu neden bu kadar meşhur?
Çubuk turşularının yapımında öncelikle çok taze ve küçük sebze ve meyveler kullanılıyor. Düşük sirke oranı, asit katılmıyor olması ve karışıma ilave edilen defneyaprağı ve dereotu bu turşunun mükemmel tadını oluşturuyor.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12.nci maddesi gereğince, tescil edilerek patentli bir turşu olmuş.

Bu girişimin de www.cubuktursucusu.com başarılar diliyoruz. Turşu severleri bilgilendirmekte bizim boynumuzun borcu.