Facebook Görüntülü Konuşma

Facebook bugün TSİ ile akşamüstü vaktinde Facebook Video Calling (Görüntülü Arama) özelliğini tanıttı. Tanıttı tanıtmasına da gösterilen ve anlatılanların yarısı bugüne kadar facebook un icra ettiklerinden ibaretti. Evet Facebook dünyayı sallayan, hükümetlere karşı çıkan insanların ve -destekleyen- insanların bir araya geldiği yerler. Mark Zuckeberg’in akıl edip geliştirdiği ve hepimize sunduğu bu sosyal ağı yadsımıyorum. Hatta tabii ki geliştirilmeli, tabii ki insanlara daha fazla şeyler sunabilmeli.

Ama bu durumda özellikle tanıtımda bahsedilen -daha doğrusu çalışılmamış bir sunumda ne bahsedilebilir ise- şey hakkında Google: 1 – Facebook :0. Bunun en büyük nedeni görüntülü arama özelliğinin skype ile yapılacak olması. Hele ki Microsoft, Skype firmasını almış ve hatta Yasal Dinleme yolunu açmak için patent başvurusunda bulunmuşken.

İkinci büyük nedeni, Madem bu yapılabiliyordu, neden daha önce davranılmadı. Ya da Google gibi bir devin 3 senedir Google Talk ile başardığı şeyleri daha yeni bu tanıtımda bahsediyorlar. Bana inanmayıp tanıtımı izlememiş olanlar aşağıdan buyursun izlesinler. Ha bu arada nasıl oluyor bu görüşme diyenleri hemen şuraya ekleyeceğim linkten test konuşması yapabilirler.

Facebook Video Calling

Tanıtım Videosu