Google Webfonts Integrate


Notice: Undefined index: short_description in /home/u989750086/domains/wpadami.com/public_html/wp-content/plugins/s-fonks/s-fonks.php on line 241

Dün akşam Friendfeed üzerinde şöyle bir durum yazmıştım. Pek de ilgi görmemişti açıkçası :) Yazdığım eklenti işte yukarıdaki başlıkta gördüğünüz eklenti. Google Webfonts servisini başlattığında Türkçe karakterleri destekleyen Latin Extend özelliğinden yoksundu. Ancak v2 ile birlikte bu özelliği eklediler. Pek çok dil için de bu desteği vermeye başladılar. Ben de cufon kullanarak sitemde başlık alanımı ve birkaç yeri daha Ubuntu font haline getirmiştim. Ancak yükleme süresini uzatıyordu. Sistemsel olarak yavaşlama içine giriyordu site. Ben de Google Web Fonts kullanarak, çok fazla uğraşmadan nasıl yaparımın derdine düştüm.

WordPress içerisinde en sevdiğim şeylerden biri kendi eklentinizi yazmakta özgür olmanız. Oturup bunun için önce küçük bir fonksiyon yazdım. Tüm işlevi benim verdiğim bilgiler ışığında, istediğim fontu ve CSS etiketlerini site içine gömmekti ancak belirli zamanlarda bunu değiştirmek için tekrar tekrar dosya editlemek istemediğimden basit ve geliştirmeye açık bir eklenti yazdım. Bu eklentiyi şuan siz yazıyı okurken WordPress Eklenti veritabanına ekledim ve sanırım bi’ 15 – 30 dakika içerisinde aktif olur. İndirip kendiniz de deneyebilirsiniz. Yönetim alanından bir önizleme ekledim. Bakabilirisiniz.

Google Webfonts Integrate v.1.5

Eklenti Adı Google Webfonts Integrate
Güncel Versiyon 1.5
Eklenti Yazarı Serkan Algur
Min. WP Versiyonu 3.0
Maks. Uyumluluk 4.5.31
Son Güncelleme 2016-05-22 10:48pm GMT
Toplam İndirilme 8,914
Açıklama
WordPress Veritabanı WordPress.org Üzerinde Görüntüle

Geliştirmek konusunda ve/veya font ekletmek konusunda istekleriniz var ise yorum bırakabilir ya da iletişim formu ile bana e-posta gönderebilirsiniz.

Hadi Selametle.

7 thoughts on “Google Webfonts Integrate”

  1. Gerçekten ellerine sağlık
    Paylaşımına ayrıca teşekkürler

Comments are closed.