icloud Artık Türkçe! Katkılarımla!

İnternet alemi Web 2.0 ile tanıştığından bu yana gelişen web sayfalarının yanında, İnternet üzerinden çalışan İşletim Sistemleri, Ofis Uygulamaları ve Gerek haritalar, gerekse sosyal paylaşım siteleri, içerik sağlamakta oldukça başarılı oldular. Fakat konumuz şu an için sosyal ağlar değil, internet içerisinde sayıları gün geçtikçe artan İnternet Tabanlı İşletim sistemleri. Bu gün size Türkçe Çevirisinde bulunduğum ve artık internet ortamına kattığımız Türkçe sistemlerden biri olarak şu anda yayında.

icloud işletim sisteminin sloganlarından biri ‘Bilgisayarın Yok Mu? Sorun değil! (No Computer? No lcloud_logo200Problem!)’ ve gerçekten de sizlere güzel bir uygulama sunuyor tam da söyledikleri gibi. Şu an için size 3GB boyutunda bir disk alanı ve içerisinde bulunan müzik çalardan, Google haritalarına kadar başlı başına bir işletim sistemi sunuyor. Bunun size avantajları çok büyük. Şöyle ki;

  • Dosyalarınızı barındırabiliyorsunuz.
  • Barındırdığınız Müzik dosyalarını, videoları, metin belgelerini ve birçok şeyi paylaşabiliyorsunuz.
  • E-Posta yazmaktan tutunda MSN e girmeye kadar uzanan bir uygulama yelpazesi var
  • Dinamik işletim sistemi içi mesajlaşma programına sahipsiniz.
  • Word Dosyalarınız üzerinde çalışabiliyorsunuz.

Şimdilik tek bir dezavantajı var (ki böyle düşünülürse), Firefox için uyumlu değil. Şu an için tam desteklediği internet tarayıcı Internet Explorer (test ettiğim olarak).

gtk_circles

Ve artık tamamiyle Türkçe. Ufak tefek hataları vardı ve ben bu geride kalan hatalı çevirimleri de düzelttim ve e-posta olarak Daniel ‘e yolladım.

Biraz da yapımcılardan bahsedecek olursak;

Firma : Xcerion AB

Firma Kurucusu :  Daniel Arthursson

Firma Merkezi :  İsveç

icloud sitesi : www.icloud.com

Aşağıda birkaç ekran görüntüsü ve Dainel’in resimlerini bulabilirsiniz.

 

[nggallery id=8]

[singlepic id=50 w=320 h=240 mode=web20 float=]

Daha Fazla Bilgi için  icloud Xcerion Sayfası

4 thoughts on “icloud Artık Türkçe! Katkılarımla!”

  1. Hocam siteyi türkçeleştirmek için anam ağladı sen ne ara türkçeleştirdin? Daha beta yayınını kontrol ediyorum. Haftaya yayına alınacak. Lütfen benimle iletişime geçiniz.

    1. Ben siteden bahsetmedim orda :) İşletim sistemi içeriğini Türkçe hale getirdik ya. Son birkaç hata vardı onları da düzeltmiştim. Daniel ile konuştuğumuzda Türkçe sayfadaki hataları bildiridim bu akşam. Yattım uyuyamadım kalktım yorumunu gördüm :D

Comments are closed.