Kod Paylaş – Yeni Kod Kütüphaneniz


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/u989750086/domains/wpadami.com/public_html/wp-content/plugins/s-fonks/s-fonks.php on line 89

Warning: file_get_contents(http://kodpaylas.tk): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/u989750086/domains/wpadami.com/public_html/wp-content/plugins/s-fonks/s-fonks.php on line 89

Bir süredir aklımda olan ama localimde sadece bir kod editörü ve “Gönder” butonuna sahip olan kod bütünlüğümü gerçekleştirmiş bulunuyorum. Kod Paylaş ile herkesin elindeki, paylaşmak istediği, yeni öğrendiği kodları paylaşabilmesini sağlamak istiyorum. Sistemi elimden geldiğinde basit bir şekilde düzenlemek istedim. Sanırım bu isteğimi de elde ettim :)

Sistem şu anda kullanıcı kayıt ve girişi, kodların paylaşılması, kategorilendirme ve kod içerik gösterim alanını bize sağlıyor. Beta hayatına başladığı günden bu yana (yani toplam 3 gündür) iyi tepkiler aldığını söyleyebilirim. Şu an için toplamda 35 adet kategoriye sahibiz, bunlardan altı tanesi (WordPress, Drupal, Joomla, Codeigniter, CakePHP ve PhalconPHP) frameworkler için ayrıldı ve kod görüntleme sistemi de sorunsuz çalışıyor. Geriye kalan 29 kategori ise kod dillerine ayrılmış durumda. Bunlar için de kod görüntüleme sistemi aktif durumda.

Kod paylaşım alanında, paylaşılacak kod için başlık ve tanım, kategori seçimi ve kaynak site adresi ekleme, kodun kendisinin eklenebileceği ilgili kod düzenleyicisi alan bulunmakta. Bunun yanı sıra her ihtimale karşı bir adet de re-Captcha ile güçlendirilmiş güvenlik alanı var.

Kullanıcı kayıt ve giriş alanı aktif durumda demiştim. Bu alan üzerinden kayıt olup ileride kodlamasını bitirmeyi planladığım kullanıcı profili ve kodları düzenleyip, revizyonlar eklenebilecek alanlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca kod ekleme anında @kodpaylastk adlı twitter kullanıcımız üzerinden -twitter ile ilgili ufak bir sorun var ama- durum güncellemesi ile ekleyen kullanıcının twitter hesabı da bilgilendirilebilecek.

Kodların gösterim alanında görüntülenme sayısı ve oylama şu an etkin durumda. Ziyaretçiler değil ama kullanıcılar bu kodlara oy verebilecekler. Ayrıca Disqus ile güçlendirilmiş yorum alanı da bulunmakta. Geliştirme listemde yer alan bir iki şeyi yapabilirsem, yorum anında kodu ekleyen kullanıcıya disqus tarafından e-posta gönderilmesini sağlayabilirim.

Siteyi aşağıdaki linkten ziyaret edebilir, düşüncelerinizi sağ alt köşede bulunan geribildirim formundan ya da İletişim menüsündeki formdan gönderebilirsiniz. Ayrıca geliştirmene ben de katkıda bulunup kodlara yardım etmek isterim derseniz ona da her daim kapım açıktır. Projeyi güçlendirmek her zaman önceliğimdir.

http://kodpaylas.tk

Selametle