Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT in /home/u989750086/domains/wpadami.com/public_html/wp-content/themes/wpadami/template-parts/content-single.php on line 15
Keyifli içeriklerin buluşma noktası Ofpof’dan "Ofpof Content Network"

Keyifli içeriklerin buluşma noktası Ofpof’dan “Ofpof Content Network”

Handycafe yazılımının kurucusu Atilla Yurtseven’in yeni girişimi Ofpof, eğlenceli bir içerik sitesi olmasının yanında yenilikçi iş modeliyle yazarları bir araya getiren bir platform olma özelliği taşıyor.

Hayata dair keyifli ve eğlenceli içerikler paylaşan Ofpof, yazarlara sunduğu yeni iş modeliyle oldukça dikkat çekmekte.

Ofpof Content Network (Ofpof İçerik Ağı) adıyla bilinen bu sistem, yazarlara, bloggerlara, kurumsal yayıncılara ve kaliteli içerik üretebilen herkese içeriklerinden gelir elde etme fırsatı sunuyor.

Ofpof İçerik Ağı’na katılarak Ofpof.com’da yayınlanacak içeriklerinizden para kazanırken, aynı zamanda Ofpof.com’un yüksek ziyaretçi trafiği sayesinde isminizi de geniş kitlelere duyurabilirsiniz.

Peki Ofpof.com’un bu gelir modeli nasıl çalışıyor? Öncelikle özgün ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış bir içeriğe sahip olmanız gerek. Bu kriterlere uygun bir içerik hazırladıktan sonra Ofpof.com üzerinden yazınızı onaya gönderiyorsunuz. İçeriğin Ofpof.com tarafından onaylanması halinde yazınız kendi profilinizin altında yayına giriyor. Bu noktada içeriklerin yayın hakları Ofpof.com’a ait oluyor.

Yazarın daha önce yazarın bloğunda yayınladığı içerikler de Ofpof tarafından onaylanabilir ancak bunların arama sitelerinde indexlenmesine izin verilmiyor.

Yazarın yayınlanan bütün yazılarından elde edilen gelirin %50 payı, kendi direkt ziyaretçisi olsun veya olmasın, yazara ödeniyor. Yazarın direkt ziyaretçisinin, kendi yazıları haricindeki yazılarda oluşturduğu gelirin ise %25 payı yazara ödenmekte.

Yazarlar gelirini artırmak için içerik onaylandıktan sonra yazılarının linkini, başlığını ve kısa açıklamasını istediği yerde paylaşabilirler. Ayrıca Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda kendi içeriklerinin tanıtımını yaparak daha fazla gelir elde edebilirler.

Ofpof.com’da reklam satışı Ofpof’un anlaşmalı ajansları ve networkleri tarafından yapılmakta. Profesyonel ekiplerin başında olduğu satış süreçleri sayesinde yazarlar çok daha fazla gelir elde etme imkanı bulunuyor.

Ofpof.com içerik ekibi, içerikleri zaman zaman Ofpof.com ana sayfasında ve kategori sayfalarında öne çıkartabiliyor ve sosyal medya hesaplarında duyurabiliyor. Bu sayede dikkat çeken içeriklere daha fazla ziyaretçi trafiği oluşturulabiliyor.

Farklı kategorilerde bilgilendirici ve renkli içerikler sunan Ofpof, hayatınıza renk katacak bir site. Ofpof.com’da teknoloji, film, seyahat, spor, oyun ve merak edilenler hakkında kaliteli içerikler bulabilirsiniz. Sitede yer alan “Türk dizilerinde yapılmış ilginç çekim hataları”, “tablet alırken dikkat edilmesi gereken 5 şey”, “az kişinin bildiği 7 harika kış tatili yeri”, “kahkaha garanti eden 14 film”, “en ilginç 5 yerel spor” gibi ilgi çekici içerikleri keyifle okuyabilirsiniz.

İlginizi çeken konularda bilgi edinip keyifli vakit geçirmek veya bu güzel sitenin yazarlarından biri olmak istiyorsanız Ofpof’un renkli dünyasına siz de katılın. Ofpof.com içerik ağı hakkında detaylı bilgi almak ve Ofpof İçerik Ağı’na katılmak için http://ofpof.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.