Youtube&GoAnimate

Youtube GoAnimate işbirliği bir servis. Ben yeni farkettim en azından. Kendi animasyonlarınızı ve videolarınızı olutşurabiliyorsunuz bu servisle. Sizlere ufaktan bunu nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Çok acemice yaptığım video yukarıda. İsterseniz onu izleyebilirsiniz. Bu dönemin fenomeni Google+ ve Facebook karşılaştırması gibi birşey oldu. Öncelikle şu linkten Youtube video oluşturma sayfasına girin;

Youtube Create


Buradan GoAnimate alanını seçerek işe başlayın. Size GoAnimate’nin Google hesabınızı kullanıp kullanamayacağı hakkında bir soru soracak. İzin verirseniz uygulamanın diğer safhalarına geçebilirsiniz. Bir ekran görüntüsü koyamayacağım bu alan ile ilgili çünkü salak kafam o an pek çalışmıyordu :D İzni verdim gitti. Ardından size şöyle bir alan çıkacak. Bu alanda animasyonu sadece yazarak ve arkaplan seçerek oluşturabileceğiniz Type a Video seçeneği ile karşılıyor sistem. İsterseniz bunu kullanıp hızlı bir biçimde (4 aşamada) videonuzu oluşturabilirsiniz. Aşağılarda Make a video seçeneği var. Burada da sahne sahne olayı kurgulayabilrisiniz. Zaten sizi her ikisi için de yönlendiriyor sistem.

Youtube&GoAnimate

Ben uzun yolu kullanarak yaptım yuklarıdaki animasyonu. Siz de bu alanı kullanırsanız şöyle bir pencere ile karşılacaksınız.

Youtube&GoAnimate

Bu pencere sonrasında sahne alanının olduğu alana geçeceksiniz. Burada ilk etapta size öğreten ufak bir hatunla karşılaşacaksınız. Orda zaten neyi nasıl yapacağınız gösteriliyor. Dahasını bu kafayla zaten ben anlatamam :)

Youtube&GoAnimate

Deneme yanılma yapabilirsiniz.

Hadi selametle…