jQuery PageSlide Eklentisi

Facebook mobil uygulamasını kullanıyorsanız farketmişsinizdir. sol ve sağ tarafta iki gizli içerik alanı vardır. bunlardan biri profilinizle ilgili alanı açar ve buradan kendi sayfanıza gitmenize yarar, diğeri ise sağ tarafraki arkadaşlar paneline açmanıza yarar. Bu özelliği sitelerinizde ve yapacağınız tasarımlarla da rahat bir şekilde kullanabileceğinizi söyleyebilirim artık. Tabii ki ihtiyaç olursa ben de kullancağım :)

Mantık olarak baktığımızda jQuery içinde bulunan .slideToggle() özelliğine benzer ama dikey varyasyonlu bir durum oluşturuyor. Bunu söyledim diye Pageslide basit bir eklenti gibi gelmesin aklınıza. Gayet güzel, başarılı bir eklenti olmuş. Örnek bir kullanım aktarayım size. Sadece kod olarak gösterebileceğim burada. Ama PageSlide sitesinden eklentinin kendine ve demolarına erişebilir, şuradan da indirebilirsiniz eklentiyi. Kullanımı oldukça basit.

jQuery Pageslide için Kod;

//Not: Eklentinin işlevselliği için jQuery ve eklentinin kendi dosyalarının çağırılması gerektiğini hatırlatmama gerek var mı? :)

<a href="_secondary.html" class="first">Link text</a>
<script>
    $("a.first").pageslide();
</script>

Hepsi bu kadar :) Detaylı bilgi için eklentinin kendi sayfasına bakmayı unutmayın :)

Eklenti Sayfası
İndirme Linki