Hadi Bakalım…

Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’ un UEFA Avrupa Ligine veda etmesinin ardından, zor bir gruba düşen Bursaspor ve Beşitaş’ımız kaldı Avrupa mücadelemizde hem kendileri hem de Ülke puanlarını arttırmak için. Bursa’nın Ertuğrul abi ile en azıdan UEFA Avrupa Ligine kalma ihtimali gruplarda sıfır çekmesinden daha baskın görünüyor. Umarım bu arenada Şampiyonları liginde hüsrana uğramazlar. En Büyük Aşkımız Beşiktaş’ ımıza gelince sıra şöyle söylemek istiyorum. Gruptaki Porto dışında -eğer çok büyük bir şey olmazsa- zorlayacak takımlar yok. Gerek CSKA Sofya gerek Rapid Wien aman aman çok büyük takımlar değiller. Bu hafife almamız gerekiyor diye kurulmuş bir cümle değil. Eğer HJK maçında yapıldığı gibi Ortasaha ile oyun kurulur ve devamı getirilirse yapılmayacak hiçbirşey yok.

Hem döngünün tamamlanması için getirilen Mehmet Aurelio da takıma zamanında uyum sağlar ve dizindeki problem nüksetmezse ortasahamızın yorulma ve eksik kalma gibi bir sıkıntısı olmaz. Türkiye ligi için de Necip i kesmezse teknik direktörümüz çok iş yapar takımımız. Umarım istediğim gibi Necip oynamaya devam eder ve bu geleceğin büyük yıldızı küstürülmez.

Kızdığım bir nokta var ama. Nihat hala tat vermiyor. Attığı veya attırdığı goller dışında düz bir futbolcu gibi, sahada hiç göremiyorum. En azından benim hatırladığım Nihat Necip gibi hırslı her yere giden, Sergen Yalçın gibi süper frikikler atan bir oyuncuydu. İspanya turundaki sakatlıkları dışında da performansı göz dolduruyordu. Ama Türkiye’ ye döndükten ve askerliğini yaptıktan sonra bir şeyler olmuş Nihat’a. Yapma bunu Nihat, takımın abilerinden birisin. Oyna biraz Allah aşkına.

Bobo’nun bu sene yıpratılmamasından hoşnutum. Yok transfer oldu olacak diye haberler gene çıktı ama takımda kalmış olmasından memnunum. Yaptığı işler de ortada. Şimdiden sonra daha büyük işler yapacak, izleyin.

Ligde bir tökezleme yaşadık gene İstanbul BŞB karşısına ama toparlanacak takım iyice bunu hissediyorum.

Holosko gene baba olmuş. Kutluyorum kendisini. Allah analı babalı büyütsün yeğenimizi :)

Ben şu basket maçlarına bakayım neler olacak. Hadi Selametle…