Yakıyorsak Aşkımızdan Ulan!!

Benim gibi Beşiktaşlı olan ve hem aynı yerde çalıştığımız hem de manevi ailemin bir ferdi olan Özge’nin yazısını sizlerle yorumsuz olarak paylaşıyorum. Bu yazıdaki tüm sitemler Cumartesi günü oynanan Beşiktaş – Kayserispor Maçı öncesinde gelişen ve ‘olay(!)’laşan durumlara bir tepkidir. Bu tarz yapılan her türlü engelleme, bastırma, zarar verme, biber gazı sıkma, bu gazla beraber insanları perişan etme durumlarını esefle kınamaktayım. Özge‘ye yazısından dolayı teşekkür ederim! Beşiktaş Ulan!!!

Neyazık ne acı binlerce beyinsiz insanın ve binlerce beyinsiz polisin olduğu bi ülkede yaşıyoruz kimse kimsenin taraftarının sevgisini gösterme biçimini eleştirme halkkına sahip değildir. Bir yürüyüş düzenleniyor ve gerekli izinler alınarak yapılıyor ama ne yazıkki zavallı beyinsizler zamanında almaları gereken önlemi almıyor sonra bizim kardeşlerimiz abilerimiz ablalarımız yerlerde yatıyorlar. Madem böyle bir organizasyonu idare edemeyecksiniz o zaman izin vermeyeceksiniz. Dövdüğünüz insanlar kimler sizin sahip olduğunuz hangi silaha sahip? Çocuklar biber gazından gözlerini açamıyor kızlar ıslak önünüze gelene zarar veriyorsunuz peki bu hakkı size kim veriyor? Üstünüzdeki forma mı? Evet bizde de taşkınlık yapan kişiler oldu ama bununa acısı binlerce kişiden çıkartılmaz böyle bir aptallığı akıl almaz. Bizler terörist değil taraftarız ama sizler bir avuç şerefsizsiniz acizsiniz formasının altına sığınan eziklersiniz. Millet binlerce insanımızı şehit eden bir köpeğin doğum gününü kutluyor ki bu insanların adı terörist onlara sesiniz çıkmıyor da gücünüz bize mi yetiyor?
Bu organizasyon kimse için süpriz değildi, ama ne yazık ki çok sevgili teknik direktörümüz para karşılığı o formayı giyen adam kalkıp bizden takımı korumaya çalıştı, polisten yardım istedi. Stadın önüne gelene kadar herhangi bir sorun yoktu ancak orda sanki savaş çıkmışcasına sanki bizler çok büyük suçlar işlemişiz gibi dayağa suya ve daha bir çok insanlığa sığmayacak müdaheleye maruz kaldık. Sebep? Sebep yok bir kaç kişi dışında kimse yok amacım kimseyi savunmak değil ancak o sorun çıkartan kişileri bile hiç olay çıakrtmadan alabilirlerdi çünkü bizler silahsızız çünkü bizler AŞIĞIZ.. Yani yakıyorsak AŞIKIMIZDAN..
Madem birşey yapıyosunuz arkasında duracaksınız madem o kadar adamdınız maçta neden KAPALI tribünde hiç polis yoktu? Ne oldu dışarda hepiniz coşuyodunuz neden içerde yoktunuz? Herkes gerçekleri biliyor orası bizim evimiz ve biz istemezsek giremezsiniz istemezsek de çıkartamazsınız üstünüzdeki formanın gücü o kdar da büyük değil umarım anlamışsınızdır.
Sevgili Mustafa Hoca bu taraftar seni sevmedi istemedi sevmesek de istemesek de bizim formamızı giydiğin için saygı duyduk çiçek verdik alkışladık. Ama yaptıkların gösteriyor ki seni sevmemekte çok haklıyız. Polisten yardım isteyip sonra da çıkıp taraftarımız bizi içerde dışarda heryer deço güzel destekliyor diyorsun. Sana da gülüp geçiyoruz hocam sana gülüyoruz.. Çünkü biliyoruz ki Beşiktaş’ımız şampiyon olsa da bu senin sayende olmayacaktır. Madem dumandan etkilenecekti futbolcularımız o zaman bu organizasyondan haberin olduğunda yapmayın deseydin. Aklın neden bu kadar geç çalışıyor? Suçlamak en kolayı değil mi ama bir işe yaramıyor ne yazık ki.
Bizim sevgimizi anlamak için o küçük beyinlerinizi yormayın sorgulamaya kalkmayın. Bize milli takım mı Beşiktaş mı diye sorulduğunda Beşiktaş ulan dediğimizde şaşırmayın. Kimseye birşey ispat etmeyeceğiz kimse karşısında ezilmeyeceğiz, sıfatınız adınız soyadınız umrumuzda değil. Merak edenler içinde söyleyelim bu şampiyonluk yürüyüşü değildi çünkü herkes artık çok iyi biliyor ki Beşiktaş taraftarı şampiyonluğu 300 500 meşaleyle kutlamaz.
Ne üstündeki kıyafete sırtını yaslayıp kendini bir şey sananlar, nede benim formamı para karşılığı giyenlerin dedikleri yaptıkları umrumuzda değilidir. Çünkü biz emek veriyoruz sevgi veriyoruz, para almıyoruz para veriyoruz.
Yıl dönümüünüz kutlu olsun acizliğinzii gözümüze soka soka kutladınız helal olsun haklarımız haram olsun hepinizin de yolu açık olsun. Çekin artık kirli ellerinizi üstümüzden gölgeniz gölgemize değmesin..

En Kötü Gün Bugün İse Bugünde Beşiktaş Ulan!!!

Özge Şimşek