Bakış Açısına Sahip Olmak

Bazı şeyleri başarabilmek için bir bakış açısına sahip olmalısınız. Neden olduğunu bilemediğiniz bazı olayların başınıza gelmesini engellemek için de olaylara karşı bir bakış açısına sahip olmalısınız. Bazı insanlar bunu önyargıyla karıştırıp başına bela açarlar ama bazıları da bunlar için gerekli bakış açısına sahiptir ve başına iş açmamak için bile olsa bunu kullanmayı bilirler.

Bunun bize çok faydası var aslında. En azından karar vermenizi kolaylaştıran bir olgu bu. Tabi biraz da kafa yorma olayından kaynaklanan birşey :) Kimseye bir taş atmıyorum bunu yazarken beni yanlış anlayanlar olmasın okurken yani. İnsanların kendini koruma sistemlerindeki önyargıyı kırmaları ile oluşan bakış açısı, size bir elbise seçerken bile yardımcı oluyor.

Arkadaş seçimlerine de bunu kullanmak gerekir. Hani ingilizce bir anlatım yolu vardır (en azından CMS sistemlerde) 3rd party software (3. parti yazılım) diye. Bunu hayatınızda üçüncü bir kişi olarak varolmaya çalışmak olarak tanımlayabiliriz. Bazı durumları ve geçmiş kararlarınızı en objektif açıyla derlemek olarak kullanabiliriniz.

Yani biraz daha kafa yormak gerek…

Selametle